Nowy rok przyniósł wielką awarię drukarek fiskalnych. Tysiące urządzeń przestało działać!

Z całego kraju od nowego roku zaczęły napływać informacje o awariach drukarek fiskalnych. Okazało się, że dotyczą jednego modelu jednego producenta

W kraju mnożą się doniesienia o awariach drukarek fiskalnych. Wysiadły urządzenia m.in. w sieci Multikino, sklepach Zoomax, niektórych pizzeriach DaGrasso, urzędach. Drukarki wyświetlają komunikat „błąd zegara”, co ma związek z 2020 rokiem. 

– czytamy na stronie crn.pl

Problem dotyczy drukarki fiskalnej Delio, której producentem jest polska firma Novitus, jeden z liderów polskiego rynku urządzeń fiskalnych. Z 1 stycznia w drukarce przestał prawidłowo działać zegar, skutkiem czego niemożliwe było wystawienie paragonu. Zgodnie z polskim prawem w takiej sytuacji sprzedaż towarów i usług jest niemożliwa.

Firma Novitus natychmiast uruchomiła akcję serwisową. Niestety, naprawa drukarki nie może być przeprowadzona na miejscu w sklepie. Trzeba ją przesłać do serwisu centralnego producenta, co wiąże się z wydłużonym czasem naprawy. Na stronie novitus.pl możemy przeczytać procedurę akcji serwisowej:

PROCEDURA AKCJI SERWISOWEJ

Novitus uruchomił specjalną akcję serwisową, a Oddziały Serwisu Novitus w całej Polsce pracują bez przerwy nad usuwaniem usterek i maksymalnym przyspieszeniem wszystkich napraw. Naprawa jest możliwa wyłącznie w serwisie i nie można jej wykonać zdalnie. Drukarki z usterką należy dostarczyć do Partnera Novitus opiekującego się urządzeniem, który zajmie się obsługą naprawy. Dane kontaktowe serwisu znajdują się w książce serwisowej drukarki na pierwszej stronie.

PRZEWIDYWANY CZAS i KOSZT NAPRAWY

Wszystkie koszty naprawy ponosi Novitus.

Sam proces naprawy nie jest długotrwały, jednak ze względu na dużą ilość urządzeń, prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy. Serwisy Novitus oraz Partnerów Serwisowych pracują obecnie bez przerwy, aby zminimalizować czas oczekiwania.

Novitus jest jednym z największych polskich producentów urządzeń fiskalnych. w ciągu 25 lat swojej historii wprowadził na rynek ponad milion kas i drukarek fiskalnych. Na swojej stronie tłumaczy się, że jest to pierwsza tego typu awaria.

Źródło: novitus.pl, crn.pl

Foto: novitus.pl

Dodaj komentarz