Nowe miejsca pracy w Gubinie

Aż 150 osób znajdzie zatrudnienie w firmie Ferro Service, która jest spółką-córką funkcjonującego już w Gubinie przedsiębiorstwa z branży metalowej Tekra, produkującego wysięgniki do dźwigów samojezdnych, komponenty do dźwigów samojezdnych i do dźwigów gąsienicowych oraz wysięgników. 2 marca firma rozpoczęła działalność i jak czytamy na portalu gazetalubuska.pl:     

Burmistrz Gubina jest dumny z polityki ekonomicznej miasta i chwali dotychczasowych inwestorów.       

Pomimo doskonałej koniunktury samorządowcy nie spoczęli na laurach. Lada moment rozpocznie się kolejna inwestycja, budowa centrum logistycznego na terenie objętym Specjalną Strefą Ekonomiczną. Przewidywana hala magazynowa o powierzchni 2000 m.kw. dzięki bezpyłowym posadzkom betonowym, bramom wjazdowym z poziomu zero i parkingowi z wielkim placem manewrowym pozwoli na wysokie składowanie. Wszystko ogrodzone i zabezpieczone systemem monitoringu.    

Terenami w Gubinie interesują się również Chińczycy. Rozmowy z chińskimi inwestorami rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Jednak w przypadku przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej procedury są długotrwałe. Inwestorzy z Azji muszą najpierw zdobyć pozwolenie na pobyt w Polsce.     

Na podstawie gazetalubuska.plhttps://gazetalubuska.pl/nowy-inwestor-w-gubinie-kolejna-hala-produkcyjna-zaczela-dzialac-przy-zakladzie-tekra-w-gubinie-nowe-miejsca-pracy-ile/ar/c1-14856029

Oprac. BC

Obraz analogicus z Pixabay 

Dodaj komentarz