Niepełnosprawni na zachodniopomorskim rynku pracy. Program „Praca – Integracja”

Znalezienie pracy przez osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności pomimo programów motywacyjnych dla przedsiębiorców uwzględniających znaczne obniżenie kosztów pracowniczych nie należy w regionie do spraw łatwych. Pomimo tego, że są to najczęściej osoby bardzo oddane, pracowite i zmotywowane do utrzymania stanowiska za wszelką cenę, tylko nieznaczny odsetek poszukujących pracy z tej grupy społecznej znajduje zatrudnienie.       

W województwie zachodniopomorskim wciąż aż 3 tysiące osób z orzeczeniem o niepełnosprawności poszukuje pracy. Samorządowcy podjęli działania mające poprawić ich sytuację na regionalnym rynku pracy. Ma im w tym pomóc program PFRON-u „Praca – Integracja”.      

Zachodniopomorscy niepełnosprawni mają dodatkowo inną szansę na przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Województwo jest na drugim miejscu w kraju pod względem ilości Zakładów Aktywności Zawodowej (9), w których przygotowuje się pracowników do podjęcia pracy w firmach zewnętrznych i funkcjonowania z osobami sprawnymi.      

Anita Domańska, kier. działu rehabilitacji, ZAZ Goleniów:  „Uczymy ich nabywania takich nowych umiejętności, a głównym celem naszej rehabilitacji jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu funkcjonowania, zarówno w sferze zawodowej, leczniczej, jak i społecznej”.      


Więcej na TVP3 SZCZECIN
https://szczecin.tvp.pl/46621317/sa-pracowici-dokladni-i-zmotywowani-niepelnosprawni-na-rynku-pracy

Na podstawie szczecin.tvp.pl
Obraz 889520 z pixabay.com

Oprac. BC

Obraz BeatriceBB z Pixabay

Dodaj komentarz