Na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny biurowiec. Elbląg przekazał Agencji Rozwoju Przemysłu trzy działki

Nie ma przeszkód, żeby w Elblągu powstała inwestycja, którą sfinansuje Agencja Rozwoju Przemysłu z rządowego programu Fabryka.

Miasto i Agencja weszły do spółki o nazwie Porta Mare. Teraz elbląscy radni zdecydowali o przekazaniu jej gruntów na Wyspie Spichrzów, gdzie za 50 milionów złotych zbudowany zostanie nowoczesny biurowiec. Uchwała była niezbędna, bo zapisy umowy zobowiązują miasto do przekazania gruntów w przyjętym wcześniej miejscu – wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Zapisano tam, że jeśli do końca 2021 roku samorząd nie przekaże gruntów w formie aportu, będzie musiał sprzedać swoje udziały Agencji Rozwoju Przemysłu i wtedy inwestycja realizowana byłaby poza Elblągiem.

Spółka Porta Mare otrzymała od miasta aportem półtora hektarowy grunt nad rzeką Elbląg przy ulicy Warszawskiej i wkład w wysokości 100 tysięcy złotych. Zbuduje tam biurowiec o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to miejsce pracy dla firm świadczących nowoczesne usługi biznesowe. Inwestycja ma powstać do połowy 2022 roku.

Źródło: ro.com.pl

Foto: Google Maps

Dodaj komentarz