Na Warmii i Mazurach PKP PLK wyremontują kolejne przejazdy kolejowe. Będzie bezpieczniej

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększa bezpieczeństwo na warmińsko-mazurskich przejazdach kolejowych. Modernizacji doczekają się przejazdy m.in. na linii Olsztyn-Iława czy Działdowo-Olsztyn.

– W marcu PLK zwiększyły poziom  bezpieczeństwa na kolejnych 10 przejazdach kolejowo-drogowych województwa warmińsko-mazurskiego. Na linii Olsztyn – Iława sygnalizacja świetlna ostrzega kierowców o zbliżającym się pociągu m.in. na przejazdach w Sząbruku, Jamielniku, Wiwajdach czy Gietrzwałdzie. Są wymienione tory, a kierowcy płynniej przejeżdżają odnowioną nawierzchnią. Na wzrost poziomu bezpieczeństwa wpływa też nowe oświetlenie

– informuje Martyn Janduła, rzecznik prasowy PKP PLK.

Przebudowa skrzyżowań wiąże się z modernizacją sieci kolejowej. To oznacza, że podróże będą trwały krócej, a piesi i kierowcy mogą bezpieczniej przekraczać przejazdy kolejowo-drogowe.

Na linii Działdowo-Olsztyn na 16 przejazdach pojawiły się rogatki i światła. Łącznie przebudowa obejmie 41 przejazdów. Z kolei na linii Olsztyn-Iława zmodernizowano 20 przejazów. PKP PLK planuje wkrótce rozpocząć program „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”, który umożliwi przebudowę 4 przejazdów w: Gutkowie, Jonkowie, Gubitach i Bogaczewie. W ramach prac na trasie z Olsztyna do Gutkowa zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym na przejeździe na ul. Hozjusza.

Wartość prac wynosi ponad 4 mln zł. PKP PLK ma w planach również przebudowa tras z Gutkowa do Dobrego Miasta oraz z Ełku do Giżycka. Przewidziano wymianę torów, montaż dodatkowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Przejścia będą wyposażone w rogatki i sygnalizatory.

Żródło: olsztyn.com.pl

Foto: adamtepl z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet