Ministerstwo infrastruktury ma supereksperta od spraw morskich

No i mamy kolejną kontrowersyjną decyzję w gabinecie rządu Morawieckiego. Minister infrastruktury powołuje na stanowisko jednego z wiceministrów wybitnego … posła PiS, do niedawna ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, o którym, a szczególnie o jego dokonaniach wielu mieszkańców regionu wolałoby jak najszybciej zapomnieć.             


Czym ma się zajmować były minister Gróbarczyk, po szumnej rekonstrukcji rządu, w ministerstwie infrastruktury? Został ekspertem od spraw … morskich. Wybór niezwykle trafny, wszak dał nie raz świadectwo temu jak bardzo sprawa polskiego przemysłu stoczniowego i offshore leży mu na sercu, a bez niego na pewno budowa tunelu w Świnoujściu by nie ruszyła, pogłębienie toru wodnego by nie nastąpiło, a porty przestałyby inwestować w swój rozwój.               

Wieść o powołaniu Marka Gróbarczyka na sekretarza stanu od spraw gospodarki morskiej w resorcie infrastruktury raczej nie wzbudziła zadowolenia świnoujskich stoczniowców i samorządowców, którzy prowadzą właśnie batalię z zarządem spółki Skarbu Państwa stoczni Gryfia, po tym jak podjął decyzję o budowie nowego doku w Szczecinie za pieniądze uzyskane ze sprzedaży terenów świnoujskiego oddziału stoczni, i to w dodatku wyłącznie na działalność, jak zastrzeżono w regulaminie przetargu, pozastoczniową.           

Intrygujące w tej sytuacji jest to, jaka będzie odpowiedź ministerstwa infrastruktury na apel parlamentarzystów sejmowej komisji gospodarki morskiej o wstrzymanie procedury sprzedaży świnoujskiego zakładu MSR Gryfia i przewidzianych w związku z tym zwolnień grupowych. Co na to superekspert od spraw morskich, poseł Gróbarczyk? Czy też będzie zdania, że likwidacja stoczni w Świnoujściu, to zabójczy cios dla polskiego przemysłu i należy temu zapobiec?            

Jak pokazuje polska rzeczywistość eksperci w naszym kraju są dobierani nie po to aby pomóc podjąć rozsądną dla przyszłości obywateli decyzję, ale po to aby znaleźć uzasadnienie dla decyzji już wcześniej podjętych. Wystarczy przyjrzeć się kontrowersyjnej absurdalnej decyzji zarządu spółki państwowej Gryfia o odbudowie przemysłu stoczniowego na drodze jego … likwidacji. W podjęciu jej znowu pomogli zawsze gotowi do zadań specjalnych oczywiście (nie)zależni eksperci.   

Jak czytamy w portalu gs24.pl świnoujscy stoczniowcy, którzy brali udział w posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki morskiej przedstawili parlamentarzystom wykonaną z własnych środków stoczniowców ekspertyzę niezależnej firmy, która podważyła całkowicie tę, którą podpiera swoje decyzje zarząd Gryfii. Co ciekawe okazało się, że obserwacje i wnioski pracowników stoczni są trafne, i to oni są najlepszymi ekspertami w swojej dziedzinie, ale ani polityków, ani zarządu Gryfii głos takich ekspertów po prostu nie obchodzi.            

Więcej na stronie:  https://gs24.pl/poslowie-domagaja-sie-wstrzymania-zwolnien-grupowych-i-sprzedazy-oddzialu-swinoujskiego-gryfii/ar/c3-15298643

Opracowanie BC 
Źródło:    

Get involved!

Comments

No comments yet