Miliony na walkę z koronawirusem – RPO WSL – Województwo Śląskie

graf: Śląski Urząd Marszałkowski / Adobe Stock

Śląski Urząd Marszałkowski wydał komunikat o pomocy związanej ze skutkami koronawirusa w Województwie Śląskim. W sferze deklaracji jest to zawsze jakaś pomoc dla regionu. Istotnym pytaniem jest oczywiście jeszcze kwestia dostępności tych środków – łatwość ich uzyskania. Sprawę będziemy śledzić. Tymczasem zamieszczamy komunikat:

24 mln euro, czyli niemal 110 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zostanie przeznaczone na walkę z koronawirusem w województwie śląskim

To efekt negocjacji prowadzonych z Komisją Europejską, gdzie w trybie nadzwyczajnym zarząd województwa uzyskał zgodę na przekierowanie niezakontraktowanych jeszcze środków w ramach RPO WSL, na działania związane z ochroną i ratowaniem zdrowia publicznego w regionie.

Pomimo trudnych okoliczności pracy, zarząd województwa i pracownicy Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego są w bieżącym kontakcie z Komisją Europejską oraz Rządem dostosowując wszystkie dostępne instrumenty finansowe i prawne, aby umożliwić utrzymanie odpowiedniej kondycji regionu zarówno zdrowotnej jak i gospodarczej.

„Dziś priorytetem dla Zarządu Województwa jest zdrowie mieszkańców. Na ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa przeznaczamy zarówno środki z budżetu województwa, jak i środki udostępnione przez Komisję Europejską w ramach Programu Regionalnego. W najbliższym czasie będziemy informować, na co trafią tak znaczne kwoty” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski

źródło: Śląski Urząd Marszałkowski

Get involved!

Comments

No comments yet