Marka Roztocze

Lubelskie od dziś ma nową markę turystyczną – markę Roztocze. Ogłoszono ją w czasach nieprzypadkowych. To właśnie branża turystyczna jest jedną, która najbardziej ucierpiała z powodu pandemii. Cel nowej marki, to nie tylko wsparcie rodzimego biznesu, ale też promocja walorów turystycznych Roztocza.

Do tej pory lubelskie miało 3 marki turystyczne – były to Lublin, Zamość i Kraina Lessowych Wąwozów. Do tej trójki dołącza Roztocze z własnym logotypem i ambicjami stania się turystycznym regionem z prawdziwego zdarzenia. A o tym, że jest ku temu potencjał, świadczą te krajobrazy, bogactwo kulturowe i historyczne regionu oraz pewne fakty.

Żeby tak się stało podjęto już pewne działania. Rozpoczęto współpracę z województwem podkarpackim, zaczęto również rozwijać bazę turystyczną, taką jak szlaki czy ścieżki rowerowe, ale to dopiero początek. Do tej pory turystyka na Roztoczu rozwijała się w sposób punktowy i nieskoordynowany – teraz ma się to zmienić.

Ważnym elementem projektu jest promocja Roztocza – które dla wielu Polaków wciąż pozostaje nieznane.

Podczas wideokonferencji ogłoszono pierwsze hotele, gospodarstwa agroturystyczne, noclegownie oraz restauracje, które uzyskały certyfikat marki: Roztocze.

Źródło: TVP3 Lublin-Aktualności

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz