Lubuska firma Koimex kryzysu się nie boi

Koronakryzys wywołany na całym świecie przez spanikowanych rządzących powoduje zamieranie wielu branż i redukcje zatrudnienia, a w lubuskiem jak donosi portal swiebodzin.naszemiasto.pl działa chyba jedyna teraz taka w Polsce firma, która nie tylko, że nie zamierza zwalniać pracowników, to jeszcze inwestuje, i to niemałe pieniądze, aby poprawić im komfort pracy. Janusz Kowalczyk prezes firmy transportowej Koimex, bo o niej tu mowa, nie krył w rozmowie z dziennikarzem portalu swiebodzin.naszemiasto.pl zadowolenia z wdrażanej przez firmę strategii dalszego rozwoju:           

    
,,To będzie ewenement na skalę całej Polski. Inne firmy ograniczają ilość zatrudnienia, a my nie tylko zwiększamy, ale także poprawiamy jego jakość. Wiadomo, że przy porównywalnych zarobkach pracownicy zwracają uwagę na wartości dodane”.       

Funkcjonująca na rynku spedycyjnym od 20 lat firma Koimex, której ciężarówki spotkać można na drogach całej Europy, buduje w Mostkach pod Świebodzinem nowoczesną bazę transportowo-logistyczną gdzie oprócz obiektów do obsługi technicznej pojazdów jak stacja kontroli, centrum serwisowe, magazyn części, parking czy bezobsługowa stacja paliw przewidziano obiekty strefy socjalnej i szkoleniowej, w których powstanie m.in. komfortowy hotel dla … pracowników i sala szkoleniowa. I to wszystko do ich dyspozycji już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Potem plany przewidują następną wielką inwestycję, budowę magazynów logistycznych, których łączna powierzchnia będzie wynosiła aż 80 tys. metrów kwadratowych.           


Więcej o lubuskiej firmie Koimex na stronie:            https://forumtransportu.pl/wywiad-tygodnia/169

Opracowanie BC 


Źródło:      https://swiebodzin.naszemiasto.pl/kolejna-duza-inwestycja-w-swiebodzinie-to-ewenement-na/ar/c3-8025419

https://forumtransportu.pl/wywiad-tygodnia/169

Dodaj komentarz