Lublin wyemituje obligacje na 100 mln zł. Dług będzie spłacać z przychodów ze Strefy Płatnego Parkowania

(fot. UM Lublin)

W niespotykanych dotąd okolicznościach obradowała wczoraj Rada Miasta: Ratusz był odkażony ozonem, radni dostali maseczki, a posiedzenie okrojono do najpilniejszych spraw. Jakie decyzje zapadły?

Bez żadnej dyskusji Rada Miasta zatwierdziła proponowane przez prezydenta zmiany w budżecie Lublina. Zapewniła w ten sposób m.in. fundusze na odbudowę Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, gdzie do rozstrzygnięcia przetargu zabrakło 700 tys. zł. Teraz Urząd Miasta może już podpisać umowę z wykonawcą, który powinien się uporać z zadaniem do końca września.

Bez debat zatwierdzono też zmiany w wieloletnim planie wydatków. Tu najbardziej zauważalne jest zwiększenie kwoty na budowę nowego biurowca Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20, w miejscu budynku przeznaczonego do rozbiórki. Dotąd prezydent zakładał, że na nowy gmach wyda 60 mln zł, teraz uznał, że potrzeba o 20 mln zł więcej, a radni się na to zgodzili. Budowa ma się zakończyć o rok później, w 2023 r.

Dłuższa dyskusja poprzedziła za to decyzję w sprawie emisji miejskich obligacji przychodowych na kwotę 100 mln zł. Mają być sposobem na zdobycie pieniędzy na trzy inwestycje: nowy segment szkoły na Sławinie, rozbudowę szkoły na Felinie i wspomniany już biurowiec przy Leszczyńskiego. Dług miałby być spłacany przez miasto z przychodów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz