Lublin: Proszę czekać, będzie dworzec

O kolejny miesiąc przedłuża się przetarg na budowę nowego dworca autobusowego w rejonie ul. Gazowej, Dworcowej i Młyńskiej.

Wczoraj znów przesunięty został termin składania ofert cenowych przez firmy zainteresowane miejskim zleceniem na tę budowę. Przed południem obowiązujący był termin 29 czerwca, w ciągu dnia zmieniono go na 31 lipca.

Nie jest to pierwsza taka zmiana, przetarg trwa już od połowy lutego, a termin składania ofert wyznaczony był pierwotnie na końcówkę marca. Zarząd Dróg i Mostów, który pilotuje zlecenie, został zasypany setkami pytań od potencjalnych wykonawców proszących o doprecyzowanie dokumentacji, wyjaśnienie nieścisłości lub zgodę na rozwiązania inne od zawartych w projekcie. Wykonawcy prosili również o więcej czasu na złożenie ofert.

Chociaż przetarg mocno się przedłuża (z czym urzędnicy, co wielokrotnie przyznawali, liczyli się od początku), Zarząd Dróg i Mostów nie zmienia swojego wymagania co do terminu ukończenia budowy. Obowiązującą datą jest wciąż 29 lipca 2022 r. Ten sam kontrakt będzie obejmować również część dróg.

Inna część dróg (połączenie ul. Dworcowej z al. Piłsudskiego i wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca ’80) objęta jest odrębnym przetargiem. Również on potrwa dłużej, bo wczoraj termin składania ofert został przesunięty na początek sierpnia.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet