Loty do Chersonia

15 stycznia 2020 r. Ryanair oficjalnie zainaugurował nowe połączenie regularne z KTW do położonego na Ukrainie Chersonia.
Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu – w środy oraz niedziele – przez cały rok.

Jest to kolejna „z nowych tras” jakie proponuje Ryanair – za chwilę będą loty do Cork (od dawna postulowane przez Polaków mieszkających w tej części Irlandii) i loty do Odessy. Teraz faktycznie loty z Katowic otwierają się na kierunki inne niż wakacyjne – tyle tylko, że liczba tras jaka jest obsługiwana budzi obawy czy przewoźnik da radę utrzymać te wszystkie kierunki.

Jak czytamy na stronach Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice:

Wraz z rozpoczęciem rozkładu „Zima 2019/20”, za pośrednictwem samolotów irlandzkiego przewoźnika, będzie można odbyć podróż do: Cork, Manchesteru, Oslo-Torp, Göteborga, Kolonii-Bonn, Dortmundu, Bolonii, Brindisi, Katanii, Pafos, Kijowa-Żuliany oraz Odessy. Obok nowych tras, linia oferuje także te, które już wcześniej dostępne były z Katowice Airport: Ateny, Birmingham, Dublin, Edynburg, Londyn-Stansted i Mediolan-Bergamo. W rozkładzie „Zima 2019/2020” siatka połączeń Ryanaira z Pyrzowic obejmuje rekordowe 18 kierunków.

Dodaj komentarz