Lotos z Orlenem – fuzja czy przejęcie? I co ma z tym wspólnego CPN?

Z zasady na „nie”, czy argumenty nie do podważenia? Dlaczego radni sejmiku województwa pomorskiego są zaniepokojeni połączeniem regionalnej spółki paliwowej  Lotos z Orlenem?       

   
Pomorscy politycy nie ustają w ujadaniu i obszczekiwaniu połączenia Lotosu z Orlenem. Swoje stanowisko w tej sprawie po władzach Gdańska i posłach opozycji postanowili również zająć radni sejmiku województwa. Jak czytamy w stanowisku sejmiku przyjętym po bardzo burzliwej dyskusji w głosowaniu 18:12, to nie będzie fuzja, tylko przejęcie.   

Jak czytamy w portalu m.trojmiasto.pl: ,,Według Sejmiku Województwa Pomorskiego jedynym beneficjentem planowanej transakcji stanie się Skarb Państwa, który zostanie zasilony pieniędzmi PKN Orlen, a utworzenie jednej spółki, na wzór peerelowskiej Centrali Paliw Naftowych, może jedynie odbić się negatywnie na cenach detalicznych dla konsumentów”.   

        
Przeciwni przyjęciu negatywnego stanowiska sejmiku wobec połączenia spółek Orlen i Lotos byli radni PiS, choć nie wszyscy popierają warunki przedstawione przez Komisję Europejską. Według nich to próba budowania dobrego, średniego europejskiego koncernu.        

Według marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, Lotos stanie się w pełni zależny od Orlenu.

Radna PO Kinga Borusewicz zdiagnozowała nawet rzekomo prawdziwe przyczyny forsowania przez rząd tego projektu: 


– Wiemy, że rząd PiS potrzebuje, na gwałt pieniędzy.     

Kiedy wreszcie pomorscy politycy KO zauważą coś więcej niż tylko koniuszek własnego nosa?!        

Więcej na stronie:     https://m.trojmiasto.pl/biznes/Sejmik-zaniepokojony-przejeciem-Lotosu-przez-Orlen-n147253.html

Opracowanie BC 
Źródło: m.trojmiasto.pl
Obraz geralt z Pixabay 

Dodaj komentarz