Liczba bezrobotnych w zachodniopomorskim wzrosła w ciągu roku prawie o 25 procent


Jak donosi portal radiozet.pl aż kilkuset podhalańskich przedsiębiorców zamierza po 17 stycznia zakończyć lockdown i wznowić bezprawnie zakazaną przez rząd działalność gospodarczą. Hotele, restauracje czy bary znowu zaczną działać bez względu na rządowe koronawirusowe ograniczenia.           
   
Kwarantanna narodowa trwa, przedsiębiorcy od wielu miesięcy rozłożeni na obie łopatki mogą się już nie pozbierać, a doniesienia publicznej telewizji krzepiące na zasadzie u innych jeszcze gorzej. Wystarczy jednak prześledzić w kraju komunikaty Wojewódzkich Urzędów Pracy na temat bezrobocia w grudniu 2020, aby dobre samopoczucie prysło, szczególnie w porównaniu z rokiem 2019, kiedy to jeszcze politycy nie wprowadzili zabójczego zamordyzmu pod płaszczykiem walki z mniej szkodliwym koronawirusem.            

W regionie zachodniopomorskim stopa bezrobocia na koniec listopada 2020 roku wynosiła już 8,1 proc. i była wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego o 1,5 proc., a na koniec grudnia 2020, według danych szacunkowych, może już wynosić 8,3 proc. Łączna liczba zarejestrowanych bezrobotnych w regionie, jak wynika z danych wstępnych powiatowych urzędów pracy, przekroczyła 52 tysiące osób i wzrosła w ciągu miesiąca aż o 3,1 proc. Jeszcze gorzej wygląda porównanie ilości osób pozostających bez pracy na koniec grudnia 2020 z danymi na koniec 2019. Liczba bezrobotnych w zachodniopomorskim wzrosła w ciągu roku prawie o 25 proc.!                  

Jeśli rządzący natychmiast nie zaprzestaną lub przynajmniej nie zmniejszą znacznie dawki ,,lekarstwa”, które bezkrytycznie aplikują społeczeństwu mimo, że już bardzo mocno widać tragiczne w skutkach jego działania uboczne, to miejsc pracy będzie lawinowo ubywać, a bezrobocie w połowie roku może być dwa razy większe. No chyba, że … zdesperowani przedsiębiorcy w całej Polsce wreszcie się odważą powiedzieć dość, przyłączą się do akcji Góralskie Veto i po prostu otworzą mimo zakazów swoje biznesy.           
       Więcej o akcji Góralskie Veto wymierzonej przeciwko bezpodstawnym rządowym restrykcjom na stronach:       
https://m.facebook.com/G%C3%B3ralskie-Veto-102868671718431/?ref=page_internal&mt_nav=0

https://biznes.radiozet.pl/News/Hotele-i-bary-w-gorach-beda-otwarte.-Goralskie-Veto-przedsiebiorcow

Opracowanie BC 
Źródło:      

https://www.wup.pl/pl/dla-instytucji/statystyka-badania-i-analiza/aktualnoci/wstpne-dane-o-bezrobociu-w-wojewodztwie-zachodniopomorskim-grudzie-2020/

https://biznes.radiozet.pl/News/Hotele-i-bary-w-gorach-beda-otwarte.-Goralskie-Veto-przedsiebiorcow

Obraz pixel12013 z Pixabay

5 komentarzy do wpisu „Liczba bezrobotnych w zachodniopomorskim wzrosła w ciągu roku prawie o 25 procent”

Dodaj komentarz