Legnicka firma zbuduje nowoczesne oświetlenie na ul. Spokojnej

Legnicka firma Jarotel złożyła wygrała przetarg na montaż latarni, doświetlenie przejść dla pieszych oraz wymianę starych opraw oświetleniowych na energooszczędne (w technologii LED) na ul. Spokojnej.

W tym ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich przetargu swoje oferty złożyło aż 12 firm. Ceny, jakie zaproponowały, wahały się od 206 tys. zł aż do ponad pół miliona zł. Zwycięzca przetargu zaproponował cenę 206 tys. 665 zł.

Zakres przetargu obejmował budowę oświetlenia na ul. Spokojnej (od ul. Wrocławskiej do wiaduktu kolejowego). Składa się na to: montaż 20 kompletnych latarni, doświetlenie przejść dla pieszych, wymiana opraw oświetleniowych ze źródłami sodowymi na oprawy wykonane w technologii LED, budowę linii kablowej. Planowany termin zakończenia prac jesienią tego roku.

Tę inwestycję realizujemy w ramach wieloletniego programu instalowania nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia w mieście. Ogłaszając przetarg nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania.

– mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że w naszym mieście nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe zainstalowano już m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach. Jest ono także jednym z istotnych elementów w walce z emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Źródło i foto: UM Legnicy

Dodaj komentarz