Lasy Państwowe wesprą finansowo walkę z epidemią koronawirusa

Osiem placówek medycznych na Podkarpaciu otrzyma sprzęt i wyposażenie dla personelu dzięki przekazaniu funduszy przez Lasy Państwowe.

Jak poinformował resort środowiska, minister wyszedł z inicjatywą zaangażowania Państwowego Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, do wsparcia szpitali w walce z epidemią koronawirusa.

Walka z pandemią COVID-19 jest trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Stąd PGL Lasy Państwowe podjęły decyzję o udzieleniu pomocy finansowej dla placówek służby zdrowia.

Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, po konsultacji z dyrektorami regionalnymi, zadeklarowała wolę wsparcia finansowego w wysokości 2 mln zł, z przeznaczeniem m.in. na zakup respiratorów do szpitali znajdujących się na terenie, na którym działa dana jednostka Lasów Państwowych.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, w czasie epidemii, każda okazana pomoc jest dużym wsparciem – podkreśla minister środowiska Michał Woś. – Za dwa miliony złotych można zakupić szereg potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia.

W pomoc finansową zaangażowała się także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. Przekazała 210 tysięcy złotych.

– Między innymi 80 tysięcy złotych dla Centrum Medycznego w Łańcucie na zakup respiratora i środków ochrony indywidualnej oraz 24 tysiące złotych dla Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Mielcu, również na zakup respiratora

– wylicza Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Ze środków Lasów Państwowych skorzysta łącznie osiem placówek medycznych w regionie, zaangażowanych w zwalczanie pandemii.

Jak zaznacza minister, udzielenie wsparcia finansowego przez poszczególne dyrekcje możliwe jest bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej. Lasy Państwowe zgłaszają też swoją gotowość do dalszej pomocy, m.in. poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się w danych regionach.

Za:

Nowiny

Get involved!

Comments

No comments yet