Kraków. Prezydent wydał polecenie, by miasto nie ogłaszało przetargów na inwestycje

Z powodu pandemii koronawirusa prezydent Krakowa Jacek Majchrowski polecił urzędnikom, by wstrzymali się z ogłaszaniem przetargów. To oznacza, że na razie miasto nie będzie podpisywać umów na nowe inwestycje.

Polecenie prezydenta Majchrowskiego o wstrzymaniu przetargów obowiązuje do 12 maja 2020 r. i dotyczy wszystkich inwestycji, na które przetargi nie zostały podpisane. W przypadku inwestycji, w których przetargi już się toczą lub mają zagwarantowane dofinansowanie zewnętrzne, podpisanie umów będzie indywidualnie rozpatrywane.

Do wspomnianych 300 mln zł trzeba dodać jeszcze mniejsze wpływy z opłat i podatków lokalnych, czynszów, umów za zajęcie pasa drogowego (ogródki kawiarniane), itd. Miasto traci także przez odwoływanie szeregu imprez i wydarzeń w Tauron Arenie Kraków i Centrum Kongresowym ICE. Stratne będą też zapewne miejskie muzea. Na razie w urzędzie nikt nie jest w stanie w pełni oszacować, jakie będą rzeczywiste straty w budżecie spowodowane koronawirusem. Wiele zależy od tego, jak długo potrwają wszelkie ograniczenia spowodowane pandemią.

Źródło:

Gazeta Krakowska

Dodaj komentarz