Kraków. Prezydent Majchrowski: Takiego bałaganu prawnego nie widziałem jeszcze w życiu. Normalnie można rozmawiać z Jakubem Błaszczykowskim

W rozmowie internetowej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski mówił o obecnej sytuacji miasta w dobie pandemii koronawirusa. Podał kiedy będą otwierane żłobki i przedszkola. Wyjaśnił dlaczego nie może funkcjonować kino samochodowe. Przedstawił plan na powolne podnoszenie krakowskiej turystyki. Wytłumaczył, jaki jest powód wydawania przez miasto kolejnych milionów na stadion Wisły. Skomentował też ostatnie wydarzenia związane z wyborami prezydenta RP.

Skomentował też ostatnie wydarzenia związane z wyborami prezydenta RP, które ostatecznie nie odbędą się 10 maja. – Jako prawnik, takiego bałaganu prawnego nie widziałem jeszcze nigdy w życiu. Obecnie, aby na nowo uruchomić wybory prezydenckie, trzeba będzie nowych ustaw, które przywrócą Państwowej Komisji Wyborczej możliwość ich przeprowadzenia, bo wcześniej wybory miała przeprowadzać Poczta Polska wraz z ministerstwem aktywów państwowych – mówił prezydent Majchrowski.

– Idea wyborów korespondencyjnych została wypaczona. Moim zdaniem takie rozwiązanie ma sens w odniesieniu do określonych grup ludności, ale nie do wszystkich – dodał.

Za: Gazeta Krakowska.pl

Dodaj komentarz