Kraków. Co hamuje rozwój Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej? Radni mają już tego dość i apelują o przyspieszenie budowy przystanków

Budowa przystanków kolejowych w Swoszowicach, Luboczy, na os. Piastów i Prądniku Czerwonym – to najbliższe plany miasta do 2023 roku związane z rozbudową infrastruktury służącej rozwojowi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA). Problem w tym, że gdyby urzędnicy realizowali swoje zamierzenia sprzed lat, to obiekty byłyby już gotowe. Miejscy radni oczekują, że prezydent i jego urzędnicy przyspieszą prace związane z rozwojem SKA. Są też zaskoczeni tym, że miasto ogłosiło właśnie, iż ma dotyczące tego studium. Okazuje się jednak, że to dokument, który powstał już w… 2017 roku.

– Skoro dopiero teraz miasto uznało studium za ukończone, to szkoda, że przez tak długi czas ten dokument leżał w szufladzie. Dobrze jednak, że w końcu jest to opracowanie. Studium jest podstawą do tego, by wnioskować o dofinansowanie inwestycji kolejowych z funduszy unijnych czy pieniędzy pochodzących z budżetu państwa – komentuje Włodzimierz Pietrus, szef klubu PiS w Radzie Miasta Krakowa, który od lat zabiega o wykorzystanie potencjału kolejowego stolicy Małopolski.

Autor:Piotr Tymczak, Foto Piotr Szymaszek

Gazeta Krakowska

Dodaj komentarz