Koronawirus w Krakowie. Mimo zagrożenia prezydent zwołuje nadzwyczajną sesję rady miasta w sprawie podniesienie opłat za wywóz śmieci

Stan zagrożenia epidemicznego nie powstrzymał prezydenta Jacka Majchrowskiego przed zwołaniem na piątek nadzwyczajnej sesji rady miasta w sprawie podniesienia opłat za wywóz śmieci. Na ostrą krytykę magistrat odpowiada: Musieliśmy to zrobić.

„Czasami ręce nie mają gdzie opadać. Krakowianie siedzą w domach, by koronawirus się nie rozprzestrzeniał, a prezydent Jacek Majchrowski w tym czasie zwołuje nadzwyczajną sesję, by podnieść im opłaty za wywóz śmieci (taką informację otrzymaliśmy na Komisji Głównej). Skorzystał z okazji, bo na sali obrad nie będzie mogło przebywać więcej niż 50 osób, czyli mieszkańcy de facto nie będą mogli protestować. Dla mnie to oburzające i na pewno nie zgodzę się na takie demolujące wszystko metody.” – nie szczędzi – na swoim profilu facebookowym – słów krytyki odnośnie decyzji prezydenta Michał Drewnicki, radny miejski PiS..

Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta wyjaśnia, że sesja musi się odbyć, ponieważ miasto nie może finansować systemu wywozu śmieci z własnego budżetu.

– Byłoby to złamaniem prawa. Stąd decyzja prezydenta, że tę sprawę trzeba zakończyć w piątek. Zapewniamy jednak, że dostosujemy sesje do wytycznych odnośnie zagrożenia koronawirusem – mówi Monika Chylaszek.

W piątek w sesji będzie uczestniczyło do 50 osób (głównie radnych) na dole sali , a na balkonie druga 50-tka, w tym dziennikarze i mieszkańcy zainteresowani sprawą podniesienia opłat za wywóz śmieci.

Za:

Gazeta Krakowska

Get involved!

Comments

No comments yet