Jaworzno: Rada Miejska jednogłośnie przeznaczyła na wczorajszej nadzwyczajnej sesji pieniądze na wkład własny na gruntowną przebudowę ulicy Martyniaków.

Ulica ta zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw razem z systemem odwodnienia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do miejsca gdzie w ubiegłym roku Tauron zlikwidował przejazdy kolejowe.

Jeśli w ciągu trzech lat Wydział Inwestycji Miejskich pozyska kolejne dofinansowania to przebudowany zostanie również odcinek do skrzyżowania z ul. Moniuszki gdzie powstanie rondo. Najważniejszą widoczną zmianą w stosunku do istniejącej drogi będzie dodanie kolejnego pasa do skrętu na obwodnicę Dąbrowy Narodowej. Ma to umożliwić skręt w lewo z dwóch pasów, a nie jednego jak dotąd. Dzięki temu więcej samochodów skręci w lewo – w stronę Katowic – na pojedynczym sygnale zielonym. Mniej widoczna będzie natomiast wzmocniona konstrukcja drogi, która sprawi, że możliwe będzie wydłużenie okresu międzyremontowego. Na starej drodze z powodu braku nośności pojawiają się koleiny. Od ul. Wojska Polskiego do Energetyków zostanie poprowadzona również asfaltowa droga dla rowerów.

Przebudowa ul. Martyniaków będzie realizowana w bieżącym i przyszłym roku. Radni zapewnili finansowanie projektu do roku 2022.

  • źródło: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie

Dodaj komentarz