Jastrzębie-Zdrój: Rusza budowa wiaduktu – sprawdź objazdy!

Od 26 sierpnia wyłączona z ruchu zostanie aleja Piłsudskiego w rejonie wiaduktu oraz fragment ulicy Północnej – od skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do budynku prokuratury.

Zgodnie z zapowiedzią, ruszają prace związane z przebudową wiaduktu oraz budową ronda na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną. Objazdy wytyczone zostały aleją Piłsudskiego, ul. Sybiraków, ul. Północną, Grodzką i Pszczyńską. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała od środy, 26 sierpnia.

Zmiany czekają również na pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy przy Urzędzie Miasta przeniesiony zostanie przed skrzyżowanie alei Piłsudskiego z ulicami Harcerską i Katowicką. Będzie się on znajdował na wysokości przychodni. Rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian. W związku z tym, że część autobusów poruszać się będzie ulicą Katowicką, wprowadzony zostanie na niej obustronny zakaz zatrzymywania (na odcinku od alei Piłsudskiego do łącznika z ulicą Północną).

Przebudowa wiaduktu to jedna z najdroższych inwestycji realizowanych przez Jastrzębie-Zdrój w ostatnich latach. Będzie kosztowała prawie 18 milionów 370 tysięcy złotych. Na budowę wiaduktu i ronda na skrzyżowaniu ulic Graniczna-Północna-Aleja Piłsudskiego firma Eurovia Polska S.A. ma tylko 680 dni.

KAM

źródło: UM Jastrzębie_zdrój

Dodaj komentarz