Inwestycje z Funduszy Dróg Samorządowych w powiecie stalowowolskim

Kolejne inwestycje z Funduszy Dróg Samorządowych w powiecie stalowowolskim. Dzięki rządowemu dofinansowaniu budowy drogi z prawdziwego zdarzenia doczekają się m.in mieszkańcy ulicy Krzywej w Zaklikowie. Krzywa, mogłaby się nazywać dziurawa albo nieprzejezdna, nigdy nie miała asfaltu, po opadach tonie w wodzie a prowadzi do dużego osiedla także nowych domów.

Dlaczego mieszkańcy ulicy Krzywej tak cieszą się z rozpoczęcia prac, chyba nie trzeba tłumaczyć.

Andrzej Grzyb – Droga jest fatalna, najpierw był piach, poprzednicy urzędujący w gminie chcieli nas uraczyć dosypywali gruz, łatali dziury i tak latem kurz, mycie okien co chwilę, a jesienią jezioro. Trzeba łódkę brać żeby przejść, to z upragnieniem czekaliśmy żeby tę drogę zrobić.

Droga jest ważna bo prowadzi do dużego osiedla za torami, prace są na początkowym etapie, mieszkańcy nie mogą się doczekać ich finału. Gmina dostała na to zadanie blisko 700 tysięcy złotych dofinansowania z FDS. Pula stworzona dla samorządów na takie lokalne inwestycje pomogła też w przebudowie drogi Zdziechowice – Budki Nowe, w sąsiedniej miejscowości. Jest realizowana we współpracy z powiatem stalowowolskim.

Droga ma nową nawierzchnię, zostało ułożenie ostatniej warstwy asfaltu i wytyczenie ciągów pieszo-rowerowych. Ma 2 kilometry tu dofinansowanie sięgnęło 80 procent wartości prac. Kierowcy już chwalą efekty.

Program, który pomaga samorządom realizować takie lokalne zadania ma być kontynuowany. Rząd deklaruje, że w przyszłym roku na takie wsparcie przeznaczy w skali kraju 3 miliardy 200 milionów złotych. W tym co najmniej 166 milionów zarezerwowano dla Podkarpacia.

Źródło:TVP 3 Rzeszów-Aktualności

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz