Inwestycje Benixa w Przemyślu i szansa na nowe miejsca pracy

Fabryka Mebli Benix z Wielkopolski rozszerza swoje plany związane z Przemyślem. Ruszyły prace w szwalni tapicerki, jest także hala w której powstanie tapicernia. To pierwsza taka inwestycja w Przemyślu od wielu lat, bo jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace może tu znaleźć nawet 600 osób. W tym przypadku pandemia nie pokrzyżowała inwestycyjnych planów – a jedynie opóźniła je o kilka miesięcy.

Jeszcze dwa miesiące temu znalezienie pracy w Przemyślu, do tego stałej pracy, graniczyło z cudem ta szwalnia wszystko zmieniła. Niezależnie od pandemii są zamówienia, są miejsca pracy i trwa rekrutacja. Producent mebli z Wielkopolski tę inwestycję zaplanował już wcześniej. Pandemia i związane z nią załamanie zamówień sprawiły, że wszystko trwało dłużej ale udało się.

– Rzeczywiście sytuację skomplikował nam korona wirus bo to przedsięwzięcie mogło już wystartować po świętach wielkanocnych. Natomiast wszyscy zastanawialiśmy się dokąd zmierzamy, co się wydarzyło, jak głęboki jest ten kryzys. Dzisiaj mogę tu z cała odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dużo zamówień. Szwalnia już pracuje a nabór ciągle trwa.

– Na tą chwilę mamy zatrudnionych około 30 osób, rekrutacja trwa więc zapraszamy panie z doświadczeniem, pewne, które chcą pracować.


W Przemyślu takich osób nie brakuje. Choć do końca nie było wiadomo czy szansa na pracę w szwalni to coś realnego. Nowa hala już jest, lada dzień rozpocznie się kolejny nabór – tym razem tapicerów. A to znaczy, że nowe miejsca pracy to nie coś sezonowego ale perspektywa zatrudnienia na kolejne lata.

Szwalnia już pracuje, powstaje tapicernia a to jeszcze nie koniec bo wielkopolski producent mebli planuje otworzenie tu w Przemyślu całej fabryki, a to oznacza nawet 600 miejsc pracy.

Źródło: TVP3 Rzeszów – Aktualności

Dodaj komentarz