Hotele i ośrodki wczasowe w Świnoujściu na skraju bankructwa

Świnoujście to nie tylko gospodarka morska, podstawę dochodów lokalnej społeczności stanowi również mocno rozwinięta branża turystyczna. Niestety w wyniku paniki spowodowanej epidemią koronawirusa kuracjusze i turyści nie tylko wcześniej rezygnują z aktualnych pobytów ale również masowo odwołują rezerwacje na najbliższe miesiące.       

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz z powodu zamknięcia granic oraz znacznych ograniczeń w kraju zaapelował do premiera Mateusza  Morawieckiego o pomoc dla upadającej, nastawionej również na niemieckiego klienta lokalnej branży turystycznej.      

Jak czytamy w piśmie do premiera: „W naszym liczącym 40 tysięcy mieszkańców mieście, ogromna liczba osób utrzymuje się właśnie z tej działalności. Obecne załamanie rynku będzie miało już w najbliższym czasie katastrofalne skutki dla przedsiębiorców i pracowników. Warto podkreślić, że sezon turystyczny w naszym mieście ma swój szczyt w miesiącach letnich. Po okresie zimowym i przy minimalnych dochodach spowodowanych niepełnym obłożeniem, rozpoczyna się okres przygotowań do pełnego sezonu. Pierwsze duże grupy turystów miały przyjechać do naszego miasta w okresie wielkanocnym. Ze względu na zaistniałą sytuację rezerwacje te są już odwoływane, podobnie jak obecne. Trudno przewidzieć co będzie się działo z następnymi, w maju i kolejnych miesiącach. Nie bez znaczenia jest fakt, że tutejszy rynek w dużej mierze oparty jest na turystach z Niemiec, a granice zostały właśnie dla nich zamknięte. Tymczasem przedsiębiorcy muszą ponosić koszty związane m.in.: z wynagrodzeniami, składkami ZUS, podatkami oraz ratami kredytów”.        

Więcej na stronie:   https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/przedsiebiorcy-potrzebuja-pomocy/

Na podstawie 24kurier.pl

Oprac. BC

Obraz ming dai z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet