Gorzów w inwestycjach lepszy od Zielonej Góry

Jak donosi portal gorzowianin.com w lubuskiem zdarzyła się rzecz niesłychana, pojawił się wreszcie ranking, w którym Gorzów nie jest na końcu tabeli, w dodatku wyprzedził miasto, z którym konkuruje o prym w regionie. Zielona Góra tym razem o krok za Gorzowem.            

Chodzi o prestiżowy ranking miast wojewódzkich ,,Liderzy inwestycji” tworzony przez dwutygodnik samorządu terytorialnego Wspólnota, który podsumował dwuletnie wydatki samorządów na inwestycje za okres 2017 – 2019 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Gorzów wśród miast wojewódzkich zajął wysokie 6 miejsce w kraju.     

            
Gorzowianie mają powód do radości tym większy, że miasto w porównaniu z poprzednim zestawieniem skoczyło w górę aż o osiem pozycji. Z wynikiem 1679,70 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wyprzedziło o jedną pozycję Zieloną Górę, w której wydatki inwestycyjne na głowę wynosiły w tym okresie 1666,69 zł.           

Co ciekawe w poprzednim zestawieniu za lata 2016 – 2018 mimo, że Gorzów wśród 18 miast wojewódzkich zajął dopiero 14 lokatę i tak można powiedzieć, że było to jednak osiągnięcie ponieważ rok wcześniej uplasował się pod tym względem na ostatnim miejscu. Jak czytamy w portalu gorzowianin.com sukces ten miasto osiągnęło głównie za sprawą wielomilionowych nakładów na inwestycje drogowe oraz zakup nowoczesnych tramwajów od bydgoskiej Pesy.        

Od niekwestionowanego lidera zestawienia miast wojewódzkich, Opola dzieli Gorzów całkiem pokaźna kwota ok. 517 zł wydanych na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Ciekawe co wydarzy się w przyszłorocznym rankingu, kiedy samorządy przyciśnięte kolejnym lockdownem zmuszone będą ciąć większość wydatków, również inwestycyjnych?              

Opracowanie BC 
Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz