Górnicy z PGG: musimy bronić polskiego górnictwa! [WIDEO]

Źródło: https://silesia24.pl/wiadomosci/szczegoly/musimy-bronic-polskiego-gornictwa-8295

Górnicy spotkali się, by dyskutować o polskim górnictwie. Organizatorzy mają nadzieję, że to dopiero początek, a górnicy zmotywują się i zawalczą o swoje. Zdaniem Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych rząd musi stawiać na polski węgiel, bo jest jednym z najcenniejszych surowców w Polsce.

Według komitetu górnicy muszą się zaangażować w obronę polskiego górnictwa. Organizacja chce uświadomić górników, że są szanse do uratowania sytuacji na polskich kopalniach.

Mamy opracowany nowy model biznesowy dla polskiego górnictwa, chcemy go wprowadzić na jednej z kopalń. Wykazalibyśmy, że aktualnie jest ogromne marnotrawstwo”

MÓWI BOGDAN GIZDOŃ, WICEPRZEWODNICZĄCY OBYWATELSKIEGO KOMITETU OBRONY POLSKICH ZASOBÓW NATURALNYCH

Na zmianach mogli by skorzystać przede wszystkim górnicy. Nowy sposób zarządzania miałby sprawić, że zarabiali by więcej.

Miasta deklarują, że chcą odejść od węgla, to może spowodować zapaść w polskim górnictwie. Wg organizatorów to ogromny błąd

Mamy do czynienia z ogromną nagonką na polski węgiel. Chcą likwidować kopalnie, wydobywać jak najmniej węgla. Powinniśmy bazować na węglu! Na naszym czarnym złocie”

DODAJE BOGDAN GIZDOŃ

Wg Bogdana Gizdonia pod ziemią mamy jeszcze sporo zasobów węgla wartego kilka bilionów złotych i powinniśmy go wykorzystać. Jak dodaje są technologie, które pozwalają czysto spalać węgiel.

Możemy z tzw. „kopciucha” zrobić urządzenie do zgazowania węgla. Nie musi nam kopcić z komina po zastosowaniu tej technologii”

DODAJE GIZDOŃ

Organizatorzy liczą na cykl spotkań podczas których uświadomią górników, że to od nich zależy przyszłość kopalni. Wg komitetu trzeba wywierać nacisk na rząd, aby rozmawiać o rozwiązaniach, które zostały omówione na spotkaniu.

W sejmie już podejmowane są dyskusje dzięki zespołowi parlamentarnemu. Na polskich kopalniach wrze. Ważą się losy kopalni „Pokój”, a w jej ślad mogą iść następne. Być może ta sytuacja zmotywuje do licznego zaangażowania się w sprawy polskiego górnictwa.

Get involved!

Comments

No comments yet