Gmina Miasto Szczecin jako kolejna wystawia rządowi Morawieckiego symboliczny rachunek

,,Muszą nam dać te pieniądze, tu jest Polska”     

            
          

Szczecińska PO uważa, że budżet miasta w wyniku działań rządu PiS stracił w ciągu trzech ostatnich lat aż 227 milionów złotych. Co ciekawe jest to całkowicie sprzeczne ze zdaniem wojewody zachodniopomorskiego z PiS, który z kolei twierdzi, że jest świetnie, a dochody miasta dzięki wspaniałej polityce władzy centralnej są z roku na rok coraz większe. Zachodzi zatem pytanie skąd taka wielka dziura budżetowa? Za wszystko raczej nie odpowiada koronawirus!     

– PiS nie lubi samorządów, PiS lubi centralizację, lubi to, co jest sterowane z Warszawy,

– tak ocenia sytuację na osi samorządy a rząd poseł PO Arkadiusz Marchewka.                

    
 Jak się okazuje jedną z największych bolączek i to nie tylko szczecińskiego samorządu jest subwencja oświatowa. Jak powiedziała radna PO Urszula Pańka saldo w tym przypadku nie wychodzi na zero:     

            
 Rząd daje podwyżki nauczycielom, ale nie daje pieniędzy samorządom na te podwyżki!                  

Radny KO Paweł Bartnik na sesji rady miasta dotyczącej nowelizacji budżetu nie krył swojego stosunku do obiecanego przez szczodry rząd wsparcia:                         

 – Muszą nam dać te pieniądze, tu jest Polska. To nasze podatki.

Wsparcie, które obiecał rząd w wysokości 93,5 mln zł politycy PO uważają za kwotę mocno nie na miejscu i domagają się rekompensaty odpowiedniej do poniesionych strat. W odpowiedzi na krytykę działań rządu, wojewoda nie pozostał dłużny i przedstawił długą listą regionalnych inwestycji i programów wspieranych przez władze państwa.           

Wojewoda nie omieszkał też odnieść się w ripoście do rządów opozycji i podkreślić wagi obiecanego rządowego wsparcie dla samorządu.        

Niestety rzeczywistość, którą przedstawił na ostatniej sesji rady skarbnik miasta Stanisław Lipiński nie wygląda różowo. Według niego sytuacja finansowa będzie bardzo trudna do opanowania, szczególnie, że przyszłość ciągle jest wielką niewiadomą.        

Internauci również w swoisty sposób dołożyli swoje trzy grosze w sprawie sporu pomiędzy PO i PiS o finanse miasta. Doceniają przypomnienie radnego Bartnika, że tu jest Polska …    

Opracowanie BC    

Na podstawie 24kurier.pl 

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/po-i-pis-spieraja-sie-o-finanse-szczecina/

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/sesja-rm-szczecina-nowelizacja-budzetu-i-awantura-o-wille-lentza/

Obraz nosheep z Pixabay

Dodaj komentarz