Gmina Gryfino protestuje w sprawie zamknięcia odcinka drogi wojewódzkiej 120

Zarządca dopiero na kilka dni przed robotami poinformował o całkowitym zamknięciu odcinka drogi.       


Jak pokazuje przypadek gminy Gryfino nie tylko obywatele mają kłopoty z powodu nagłych odgórnych zmian, do których chcąc nie chcąc bez względu na konsekwencje muszą się dostosować, ale również samorządy często muszą walczyć z nagłymi wywracającymi wszystko do góry nogami decyzjami.             

Poszło o rzecz niewątpliwie wszystkim bardzo potrzebną, bo remont drogi wojewódzkiej 120, na odcinku Wełtyń – Gardno na, którym to właśnie organizatorem transportu publicznego jest gmina Gryfino. A ściślej mówiąc o termin wyłączenia jej z ruchu o, którym władze gminy dowiedziały się na … 6 dni przed  planowanym rozpoczęciem remontu!           

           
Władze gminy w przeciwieństwie do większości obywateli najczęściej godzących się potulnie nawet na najbardziej absurdalne rozporządzenia stanęły ostro przeciw:   

         
– Oczekujemy natychmiastowego anulowania decyzji o zamknięciu drogi we wskazanym terminie.

    

W trosce o użytkowników drogi do dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich został 22 lipca skierowany oficjalny protest w tej sprawie:                

– Sprawa nie została skonsultowana z gminą Gryfino, która jest organizatorem transportu publicznego na tym odcinku.       

       
Przewidywany przez zarządcę termin rozpoczęcia tej drogowej inwestycji to 28 lipca – 18 września tego roku. Czy uda się w tak krótkim czasie znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie?                 

Opracowanie BC 
Na podstawie:

5 komentarzy do wpisu „Gmina Gryfino protestuje w sprawie zamknięcia odcinka drogi wojewódzkiej 120”

Dodaj komentarz