Gliwice – Uwaga kierowcy, od 7 września zamknięcie ul. Kozielskiej. Objazdy!

Fot. materiały ZDM w Gliwicach

W poniedziałek 7 września zamknięta zostanie ul. Kozielska na odcinku od granicy Starych Gliwic do Brzezinki – rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie ciągu pieszo-rowerowego. Prace przy nowym przepuście pod drogą potrwają około dwóch tygodni, cała ścieżka zostanie oddana do użytku w I kwartale 2021 r. 

W związku z zamknięciem fragmentu ul. Kozielskiej wytyczono objazd dla samochodów i autobusów komunikacji miejskiej. Zostanie on poprowadzony ul. Kozielską do ronda Brzezinka, dalej ul. Wyczółkowskiego do DK88 i zjazdem do ul. Łabędzkiej, a stamtąd ul. Szafirową do ul. Kozielskiej.

Przypominamy, że dotychczas podczas budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kozielskiej wykonano zabezpieczenia i przełożenia istniejącej infrastruktury technicznej, w znacznej części gotowe są też nasypy i kanalizacja deszczowa.

Ciąg pieszo-rowerowy łączący Stare Gliwice z Brzezinką będzie jednym z etapów budowy funkcjonalnej sieci połączeń rowerowych w mieście. Już teraz na terenie Gliwic rowerzyści mogą korzystać z ponad 100 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych. Do 2022 r. ma przybyć jeszcze około 37 km takich tras.

źródło: UM Gliwice / mf

Dodaj komentarz