GDDKiA bezpośrednio zapłaci podwykonawcom zakopianki

Konsorcjum budujące odcinek zakopianki Lubień – Naprawa zaangażowało 188 podwykonawców i usługodawców. Wykonawca budowanego odcinka nowej zakopianki Lubień – Naprawa podpisze umowę, która pozwoli GDDKiA na przyspieszenie wypłat należnych wynagrodzeń bezpośrednio podwykonawcom – ustalono na spotkaniu konsorcjum IDS-BUD i Altis Holding i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Spotkanie odbyło się po tym, jak część podwykonawców zablokowało zakopiankę, domagając się zapłaty za wykonane prace na tym odcinku. Dotyczy to pieniędzy niezapłaconych przez wykonawcę. Rozmawiano także o kontynuacji budowy zgodnie z harmonogramem.

„W trakcie spotkania obydwie strony potwierdziły wzajemnie, że deklarują zawarcie dwustronnego porozumienia w sprawie bezpośredniego przekazu zaległych wynagrodzeń części podwykonawców, których prace potwierdzi IDS-BUD, z bieżących faktur wystawianych przez wykonawcę” – poinformowała w środę rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.W miniony piątek kilkunastu podwykonawców tego odcinka wyjechało ciężkim sprzętem na zakopiankę, domagając się zapłaty zaległości. Fot. GDDKiA w Krakowie W miniony piątek kilkunastu podwykonawców tego odcinka wyjechało ciężkim sprzętem na zakopiankę, domagając się zapłaty zaległości. Fot. GDDKiA w Krakowie

Jak dodała, ustalono, że IDS-BUD podpisze umowę przekazu i dostarczy dokument do Oddziału GDDKiA w Krakowie 27 maja br., natomiast GDDKiA do 28 maja przekaże IDS-BUD listę pozostałych wniosków podwykonawców, usługodawców i dostawców z kwotami spornymi. Wykonawca ma w tej kwestii zająć stanowisko do 2 czerwca. Rzeczniczka wskazała, że wszystkie te ustalenia pozwolą na przyspieszenie należnych wypłat bezpośrednio przez GDDKiA.Źródło:

  • Za: TVP3 Kraków
  • Fot. GDDKiA w Krakowie

Dodaj komentarz