Fiberline Building Profiles A/S rozpoczyna rekrutację pracowników

Pomorze Zachodnie, to region, w którym za czasów PRLdziałał przemysł, i to nie tylko stoczniowy, ale także wiele fabryk i zakładów produkcyjnych. Niestety po transformacji podupadł tak bardzo, że Szczecin, jego stolica, która była jednym z prężniej rozwijających się polskich miast, w czołówce może już tylko figurować pod względem … zajmowanej powierzchni.            

Fabryka Mechanizmów Samochodowych Polmo produkująca m.in. kultowe motocykle Junak, zakład wytwarzający specjalistyczne kontenery Unikon, eksportujący do wielu krajów Europy Zachodniej, Zakłady Przemysłu Odzieżowego Odra produkujące popularne w PRL-u spodnie młodzieżowe, najstarsza w kraju wytwórnia domów KBO-1, która miała wielkie plany wyprodukować w 1980 roku aż 5 tys. izb mieszkalnych, czy Huta Szczecin specjalizująca się w produkcji surówki żelaza, to tylko niektóre wielkie przedsiębiorstwa zatrudniające tysiące mieszkańców z całego regionu, których od dawna już nie ma.          


Teraz nawet jeśli jakieś nowe powstają, niestety nie utrzymują się długo na rynku, szczególnie te zarządzane przez państwo. Wystaczy wspomnieć szczecińską nowoczesną fabrykę podstaw do farm wiatrowych ST3 Offshore, która pomimo sprzyjających wiatrów na pozyskiwanie energii wiatrowej, nie utrzymała się nawet przez pięć lat.

Jak donosi portal wszczecinie.pl jest dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, szczególnie tych dotkniętych koronawirusowym obłędem rządu, w najbliższym czasie ma szansę pojawić się kilkaset nowych miejsc pracy.           

Znana na całym świecie duńska rodzinna firma Fiberline Building Profiles A/S mająca w swojej ofercie innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne dla sektora budowlanego i przemysłowego, planuje uruchomienie produkcji nowoczesnych, lekkich i bardzo wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych z włókna szklanego o długiej żywotności, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Firma zapowiedziała rekrutację już na drugi kwartał tego roku.          

Szanse na zatrudnienie mają nie tylko pracownicy pionu produkcyjnego, ale również administracyjnego oraz co ważne dla osób młodych, dopiero startujących na rynku pracy, w ramach szkolenia przyszłych pracowników zostanie nawiązana współpraca z regionalnymi szkołami zawodowymi.       

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz