Efekt pandemii czy…?

 Codziennie zalewa nas fala informacji jak to wspaniałomyślnie politycy rządzący ratują życie i zdrowie obywateli (szkoda tylko, że nie wszystkich), a tu okazuje się, że nie tylko dramatycznie wzrosła liczba zgonów Polaków, na których rząd od roku tak chucha i dmucha, ale jeszcze pojawił się inny poważny problem. Chodzi o rosnącą liczbę rodaków, którzy mają dość takiego życia jakie zafundował im koronawirusową polityką rząd, co zresztą po długotrwałej terapii lockdownem było do przewidzenia, i sami próbują odebrać sobie to zapewnione przez władzę życie bez środków do życia, niestety często ze skutkiem śmiertelnym.            


Na Pomorzu w samym tylko Gdańsku lawinowo wzrosła liczba prób samobójczych w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku, kiedy to jeszcze nawet w najbardziej koszmarnych snach nikt nie przewidywał co się za chwilę wydarzy, a raczej co z powodu sezonowej trochę bardziej zaraźliwej wirusówki zrobią swoim wyborcom rządzący. Jak donosi portal trojmiasto.pl policyjne dane w tej kwestii są zatrważające, liczba targnięć na życie w stolicy Pomorza zwiększyła się prawie … ośmiokrotnie. W okresie od początku stycznia do końca marca 2020 było ich zaledwie 16, a w tym roku do połowy kwietnia już … 123! Niestety 14 osób nie udało się uratować.                           

Statystyki samobójstw w dwóch pozostałych miastach Trójmiasta choć zdecydowanie odbiegają od gdańskich, również nie napawają optymizmem. Co prawda w Gdyni liczba samobójstw spadła w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego z 32 do 21, ale dwa lata temu było ich tylko 11, a w Sopocie odnotowano prawie dwukrotny skok, z 6 do 11 przypadków. I pewnie znowu okaże się, że winę za ten tragiczny stan rzeczy ponosi … zabójcza pandemia, choć jednak coraz więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę z tego co tak naprawdę wokół nas się dzieje.             

Wybrane komentarze internautów(do artykułu: Pandemia rujnuje psychikę? Rośnie liczba samobójstw, zamieszczonym w portalu trojmiasto.pl), którzy nie dali się zwieść koronawirusowej propagandzie rządzących:   

vvv – ,,Pandemia nie ma z tym nic wspólnego-skończcie te brednie. (…) Bieda i nagonki polityczne w naszym kraju, wzmagają frustracje i agresje. Jesteśmy wykończeni przez politykę napuszczania na siebie ludzi, a to wraz z chudym portfelem – doprowadza do desperacji”.         

dość tej farsy – ,,A co się dziwicie? W mediach non stop panika i wyolbrzymianie zagrożenia. Nic poza covidem i międzypartyjnymi utarczkami. Niszczenie wielopokoleniowego dobytku i majątku ludzkiego. Z czego ludzie mają żyć, opłacić rachunki, zusy jeśli niszczy im się biznesy? (…)”.       

Opracowanie BC 


Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz