Działalność stoczniowa a podatek od nieruchomości

Czy władze Szczecina zwolnią firmy prowadzące działalność stoczniową z podatku od nieruchomości?        

Kolejna branża zwróciła się o pomoc do władz miasta Szczecina. Kryzys nie omija również przedsiębiorców branż nie dotkniętych bezpośrednio koronawirusowymi ograniczeniami nakładanymi na obywateli przez polityków rządzących. W trudnej sytuacji znalazły się firmy prowadzące działalność stoczniową. Jak donosi portal radioszczecin.pl sprawa nie jest nowa, ponieważ firmy działające na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego, dawnej Stoczni Szczecińskiej, jeszcze wiosną zwróciły się pisemnie do prezydenta miasta o wsparcie.     

     
Chodzi o zwolnienie na czas epidemii z podatku od nieruchomości, co pomoże uchronić również w branży stoczniowej zagrożone koronakryzysem miejsca pracy przed likwidacją. Skala problemu jest niepokojąca, ponieważ firmy stoczniowe działające na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego zatrudniają aż 1500 pracowników.         

W sprawie zawieszenia podatku od nieruchomości zwróciło się też do samorządu Szczecina Towarzystwo Okrętowe Związek Pracodawców zrzeszające lokalne firmy zajmujące się remontem i budową statków. Jego prezes Zbigniew Jagniątkowski w wypowiedzi dla Radia Szczecin zwrócił uwagę na kluczową rolę firm z branży stoczniowej w regionie, dzięki którym można mówić jeszcze w Szczecinie o jakimkolwiek przemyśle:         
,,Są one jedyną szansą na zachowanie w mieście wysokowartościowej produkcji i budowania nowoczesnej gospodarki. O ten kapitał trzeba szczególnie dbać”.        

Czy tego samego zdania będą zarządzający miastem jeśli na postulat branży będącej filarem lokalnej gospodarki, o przyjęcie uchwały zwalniającej czasowo przedsiębiorców związanych z działalnością stoczniową z podatku od nieruchomości, nie odpowiedzieli do końca roku?           

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz