Drogi powiatu średzkiego coraz lepiej oznakowane

Po montażu radarowych wyświetlaczy prędkości i progów zwalniających powiat średzki rozpoczął malowanie oznakowania poziomego na swoich drogach.

Celem realizowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa. Malowanie linii rozpoczęło się w minionym tygodniu i powinno zakończyć w tym, jeśli pozwoli na to aura. Na kilkunastu odcinkach wymalowane zostaną linie krawędziowe i segregacyjne.

W II etapie malowane będą linie akustyczno – wibracyjne. Te pojawią się w miejscach szczególnie niebezpiecznych tj. skrzyżowania, przejazdy kolejowe, ostre zakręty, przejścia dla pieszych oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

– Dobre oznakowanie poziome jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy bardzo szybko zapada zmierzch. Poprawia ono nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego na to zadanie też co roku przeznaczamy kilkadziesiąt tysięcy złotych z budżetu Powiatu. W tym roku, wykonawcy przedstawili bardzo dobre oferty i oba etapy tego zadania będą kosztować nas 79 tys. zł

– podkreśla Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu, odpowiedzialny za drogi.

Oprac. Es.

Źródło i foto: Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz