Dodatkowe autobusy połączą Długołękę z Wrocławiem

Od 4 stycznia 2021 roku na linii Wrocław – Gmina Długołęka kursować będą cztery autobusy przegubowe linii strefowych 904, 911, 914, 921 i 924. Wszystkie będą niskopodłogowe, klimatyzowane i będą posiadały 4 pary drzwi.

Gmina Długołęka to najludniejsza gmina w aglomeracji wrocławskiej i jednocześnie w Polsce. Według danych GUS tę gminę zamieszkuje ok. 34 tys. osób i regularnie ich przybywa. Długołęka stała się „sypialnią” Wrocławia i przykładem rozwijającej się suburbanizacji. Ponadto, w regionie powstaje coraz więcej firm, rozwija się strefa przemysłowa. 

Autbousy przegubowe przewiozą więcej pasażerów

Gmina Długołęka i Wydział Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu podjęły decyzję o przekazaniu dodatkowych autobusów przegubowych, które przewiozą więcej pasażerów. To wynik m.in. obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, wymuszających wprowadzanie tzw. „kursów bisowych”, czyli obsługi jednego kursu przez dwa lub w niektórych przypadkach trzy autobusy.

Od 4 stycznia przyszłego roku do obsługi wybranych kursów linii strefowych numer 904, 911, 914, 921 i 924 zostaną skierowane cztery autobusy przegubowe marki Solaris Urbino 18. Pojazdy mają 18 m długości, są niskopodłogowe i klimatyzowane, będą również wyposażone w znany już pasażerom System Informacji Pasażerskiej.

Nie zabraknie również wrocławskiej kolorystyki na zewnątrz pojazdu (żółto-czerwonej) oraz zapowiedzi głosowych wewnątrz. Dodatkowo pojazdy będą obrandowane logo gminy Długołęka i herbem miasta Wrocław, w celu lepszej identyfikacji przez podróżujących.

Autobusy przegubowe będą mogły pomieścić minimum 150 pasażerów, a dwa z nich nawet 160 (wartości nie przedstawiają ograniczeń związanych z COVID-19 – przyp. red.). Usługi będzie świadczył operator Bus Marco Polo.

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz