Czy rząd PiS jest hojny i dba o przedsiębiorców?

Tak wynika przynajmniej z odpowiedzi wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego na zarzuty lokalnych parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej dotyczące tarczy antykryzysowej i braku pomocy dla branży turystycznej z pasa nadmorskiego. Choć to czy na pewno chodzi im tylko o przedsiębiorców jest sprawą mocno dyskusyjną, to nie da się ukryć, że argumenty przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości też wydają się mało przekonujące.          

Zachodniopomorscy posłowie z PO nie szczędzili krytyki rządowi pomimo wylewającej się z mediów publicznych na każdym kroku informacji o niezwykłej szczodrości i opiekuńczości polityków z PiS. Choć może na przeciętnym Kowalskim wysokość 13 mld złotych oferowanej pomocy w ramach programu wsparcia z Polskiego Funduszu Rozwoju może robić wrażenie, to na posła Arkadiusza Marchewkę kwota ta najwyraźniej nie działa.         

Jak czytamy w portalu radioszczecin.pl parlamentarzysta choć pomoc finansowa państwa będzie się lała wielkim strumieniem, i tak narzeka, zarzucając przeciwnikom politycznym niewłaściwy podział środków w budżecie, które zamiast dla przedsiębiorców przeznaczono na wydatki według niego zbyteczne: ,,więcej dla przedsiębiorców, a nie dla mediów, policji czy wojska”.           

Poseł Sławomir Nitras zaś zauważył, zresztą wyjątkowo całkiem słusznie, że zaoferowana pomoc, jest delikatnie mówiąc nieco spóźniona, kiedy niektóre poszkodowane branże już prawie trzy miesiące znajdują się w zawieszeniu. A tak na marginesie czy to nie zastanawiające, że wsparcie finansowe zostaje uruchomione wtedy kiedy szykuje się wielkie poruszenie przedsiębiorców, z jasnym przesłaniem, że buntownicy na pomoc rządu nie mają co liczyć?            

Jak na krytykę posłów z PO zareagował wojewoda zachodniopomorski? Ano tak jak politycy potrafią najlepiej, najpierw peany pochwalne na cześć miłościwie nam rządzących, a potem kontra w czuły punkt przeciwnika aby go zdyskredytować w oczach wyborców. W ramach wyliczania zasług rządu mamy więc już łącznie 5,5 mld pomocy dla regionu zachodniopomorskiego od początku tzw. pandemii, Bon Turystyczny 500+, jedno z najniższych w Europie bezrobocie – 6,2% i walkę o każde miejsce pracy, a w ramach natarcia na siły nieprzyjaciela mamy bezrobocie za czasów rządów PO-PSL na poziomie 13% i ciętą ripostę:              
,,Mnie zadziwia również niezwykle krótka pamięć polityków Platformy Obywatelskiej. W latach, w których również oni rządzili, to nawet nie było pomysłu na to, w jaki sposób pomagać przedsiębiorcom”.       

Opracowanie BC 
Źródło:   

Get involved!

Comments

No comments yet