Czy były prezes Zakładów Chemicznych Police Krzysztof J. ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości?

W związku ze śledztwem w sprawie ,,afery polickiej” Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA zawiesza Annę Tarocińską w czynnościach członka zarządu.     


Jest dalszy ciąg tzw. afery polickiej dotyczącej zakupu w Senegalu za grube pieniądze wyeksploatowanej kopalni fosforytów. Funkcjonariusze CBA w związku z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie dokonali przeszukania biura w Zakładach Chemicznych Police i mieszkania prywatnego w wyniku, którego zabezpieczono dokumentację i dane z komputerów i telefonów Anny Tarocińskiej, członkini zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police.               

Jak donosi portal radioszczecin.pl: ,,Śledczy podejrzewają, że jeden z wysoko postawionych pracowników Grupy Azoty przekazywał informacje byłemu prezesowi Zakładów Chemicznych Police – Krzysztofowi J., co mogło wpływać na utrudnianie śledztwa”.               

Ponieważ Krzysztof J., jak informowała w czerwcu Prokuratura Regionalna w Szczecinie, przebywał w tym czasie w … Senegalu, i co ciekawe był rezydentem podatkowym w Szwajcarii, zachodzi podejrzenie, że były prezes ZCH Police ma własny plan na dalsze życie i zamierza opuścić Polskę na stałe. Sam zainteresowany twierdzi, że do Senegalu przywiodły go sprawy biznesowe, a kłopoty z powrotem do kraju są podyktowane tylko i wyłącznie względami logistycznymi.                                    

Anna Tarocińska została decyzją rady nadzorczej spółki zawieszona w czynnościach członka zarządu ,,z uwagi na ważne powody, w tym potrzebę ochrony poufności informacji, tajemnic śledztwa i przedsiębiorstwa”.   

          
Z oświadczenia Anny Tarocińskiej zamieszczonego przez portal 24kurier.pl w tej sprawie:   

,,Nie mogę na razie dużo powiedzieć o śledztwie i przeszukaniu ale kategorycznie zaprzeczam, abym utrudniała w jakikolwiek sposób śledztwo i przekazywała komukolwiek informacje dotyczące tego postępowania”.           

Opracowanie BC 

Na podstawie radioszczecin.pl,  24kurier.pl Nahttps://radioszczecin.pl/1,409131,decyzja-zarzadu-grupy-azoty-zaklady-chemiczne-po

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zawieszono-czlonka-zarzadu-police/

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zawieszona-bez-wysluchania/

Fot. Mateusz War

Dodaj komentarz