Częstochowa – udostępniono platformę dla przedsiębiorców inwestujących w OZE

Do skorzystania z platformy Let Me Connect You, która dostarcza kompleksowych usług m.in. dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych, zachęca Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie.
 
Let Me Connect You umożliwia osobom fizycznym, przedsiębiorcom, rolnikom czy jednostkom samorządu terytorialnego sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić proces kompleksowej realizacji mikro- bądź dużej instalacji przemysłowej, związanej z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Platforma dostarcza kompleksowego wsparcia w przeprowadzeniu inwestycji na terenie całego kraju – od analizy technicznej, przez porównanie i wybór najlepszych w Polsce wykonawców instalacji OZE, przygotowanie modelu finansowania aż po końcowy etap uruchomienia i odbioru instalacji.

Dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) platforma przygotowała kompleksową ofertę na budowę instalacji fotowoltaicznych (PV) o mocy 50 kWp. Jej istotnym elementem jest możliwość potencjalnego sfinansowania takiej inwestycji w formie częściowej bezzwrotnej dotacji i nisko oprocentowanej pożyczki z możliwością jej częściowego umorzenia.

Dzięki współpracy platformy z bankami, osoby, które preferują finansowanie komercyjne, mogą sfinansować inwestycje w formie leasingu czy kredytu na bardzo korzystnych warunkach. Odpowiedź o przyznaniu finansowania można otrzymać nawet w ciągu godziny. Zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną nastąpi już nawet po ok. 5 latach (inaczej niż w przypadku standardowych ofert, w których okres zwrotu to 7-8 lat).

Budżet przeznaczony na potencjalnie częściowo bezzwrotne sfinansowanie i realizację tego typu instalacji jest ograniczony –  dlatego Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa zachęca wszystkich zainteresowanych, aby nie czekali z rejestracją na www.Connect-You.pl Na listę beneficjentów można wpisać się pod linkiem https://let-me-connect-you.pl/rejestracja/type:msp

Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do koordynatora platformy pod numerem 883 534 734.

Platforma  Let Me Connect You  została objęta honorowym patronatem przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE).

źródło: UM Częstochowa / RIPH w Częstochowie

Dodaj komentarz