Czeska kopalnia węgla brunatnego w Niemczech niszczy środowisko gmin – Gubin i Brody w Polsce

Moi Drodzy.

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie mojej inicjatywy. Od dłuższego czasu byliśmy świadkami sprawy Turowa. Konsekwencją tego będzie zapłacenie olbrzymiego odszkodowania Czechom w wysokości 45 mln euro. Jednak mało kto ma świadomość, że analogiczną sytuację mamy tuż przy zachodniej granicy RP w sąsiedztwie gmin Gubin i Brody. Znajduje się tam niemiecka kopalnia węgla Brunatnego Jänschwalde należąca do czeskiego koncernu EPH.
Tak duża odkrywka powoduje wielkie szkody środowiskowe wpływające na społeczność zamieszkującą wyżej wymienione gminy. Szkody mają również wpływ w wymiarze gospodarczym.
Normalną koleją rzeczy jest niwelowanie szkód pod względem materialnym i finansowym przez inwestora. Jednak w tym wypadku jest inaczej. Jesteśmy świadkami fenomenu. Władze państwowe nie mają lub nie chcą wiedzieć co się dzieje. Nigdy w historii istnienia kopalni polskie władze nie dokonywały dedykowanych pod tym kątem badań środowiskowych. Tak naprawdę oprócz relacji ludzi nie ma żadnej dokumentacji dotyczącej wpływu kopalni na środowisko. Z tego powodu, gdyby chciano uzyskać rekompensatę ze strony niemieckiej za wyrządzone szkody to nie ma takiej możliwości. Czy były to celowe działania? Nie wiem. Mamy jednak organ kontrolny, który może to zbadać. Stąd proszę o podpisy pod petycją skierowaną do Prezesa NIK o zainteresowanie się podległą mu instytucją w wyżej wymienionej sprawie. Proszę również o udostępnianie tej inicjatywy.
Zadam pytanie, dlaczego mamy płacić Czechom tak olbrzymie pieniądze a ich kopalnia znajdująca się na terytorium Niemiec może niszczyć polskie gminy bez żadnych konsekwencji.
Piotr Żurek


Link poniżej

https://citizengo.org/pl/signit/206352/view

1 komentarz do wpisu “Czeska kopalnia węgla brunatnego w Niemczech niszczy środowisko gmin – Gubin i Brody w Polsce”

  1. تسليك المجاري هو عملية إزالة الانسدادات أو الأوساخ التي تتراكم داخل الأنابيب، وهي عملية مهمة للمحافظة على صحة وسلامة منزلك أو مكتبك. يمكن استخدام أدوات مختلفة لتسليك المجاري، مثل الأسلاك النحاسية والمعدنية، أو استخدام المواد الكيميائية والمذيبات. كما يمكن استخدام آلات خاصة مثل معدات التسليك التي تعمل بالضغط العالي، و الصرف الكهربائي، والمياه الساخنة. إن عدم تسليك المجاري بانتظام يمكن أن يؤدي إلى تراكم الأوساخ والدهون والزيوت، مما يؤدي إلى انسداد الأنابيب وخروج مياه الصرف إلى الخارج وتلوث البيئة. لذلك، ينصح بتسليك المجاري بشكل منتظم للحفاظ على صحة ونظافة منزلك.
    شركة تسليك مجاري

    Odpowiedz

Dodaj komentarz