Ciąg dalszy naszej walki z dziką reprywatyzacją w Wałbrzychu i UKŁADEM

W dniu 16 marca 2017 przed  Parlamentarnym Zespołem ds. Zbadania Nieprawidłowości przy Reprywatyzacji stanęli: Zbigniew Durkalec, prezes „Stowarzyszenia wspierania osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych i wspierania turystyki”, oraz Bogdan Walczak, Włodzimierz Radziemski i Ryszard Dudek.

Pan Zbigniew Durkalec jest członkiem RKW WAŁBRZYCH i to on przedstawiał problem dzikiej reprywatyzacji mieszkań należących  do WTBS w Wałbrzychu.
Z treści zeznań przed komisją wyłania się wstrząsający obraz upadku państwa,działania grupy cwaniaków którzy nie patrząc na interes społeczny w sposób bezwzględny oszukali mieszkańców ok. 760 mieszkań zakładowych, bezprawnie przejmując i czerpiąc zyski z dzikiej reprywatyzacji. Następowało zadłużanie mieszkańców tych mieszkań przez podnoszenie czynszów, dokonywano eksmisji na bruk. 

Bezskuteczna była walka o prawa mieszkańców przed w tzw. wymiarem sprawiedliwości.  Przed zespołem parlamentarnym podane zostały konkretne nazwiska tzw. układu wałbrzyskiego. W trakcie przesłuchania okazało się, że sprawa mieszkań WTBS to tylko mały procent spustoszenia Wałbrzycha przez grupy przestępcze uczestniczące w dzikiej likwidacji i „prywatyzacji” majątku państwowego i miejskiego. Wałbrzych był poligonem doświadczalnym pewnych bandyckich  rozwiązań przenoszonych następnie na całą Polskę.

Sprawa Wałbrzycha zaczyna się na nagraniu sejmowym od 2 godziny w poniższym nagraniu: 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=3842F1255AB289CFC12580D70037A9F8#
 
W dalszej części nagrania lokalny przedsiębiorca Jarosław Szymańczak przedstawia układ przestępczy skierowany przeciwko lokalnym przedsiębiorcom i właścicielom firm przewozowych. Szymańczak przedstawia tam zaangażowanie ITD, policji, Prezydenta Miasta Wałbrzycha, prokuratury oraz sądów w Wałbrzychu i na Dolnym Śląsku w lokalnym układzie wzajemnych powiązań. Straszenie morderstwem, podpalenia, pobicia przez policjantów, ostrzelanie autobusu z broni palnej  to rzeczywistość codzienna w Wałbrzychu. Jak ujawnia Jarosław Szymańczak oskarżył on i toczy postępowanie przeciwko 42 lokalnym sędziom i prokuratorom.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem.
 

Ryszard Jordan RKW WAŁBRZYCH

Zapraszam do zapoznania się z poniższymi materiałami:

http://dziennik.walbrzych.pl/walbrzyska-afera-mieszkaniowa-wtbs-sprawa-sejmie-prokuratura-krajowa/

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=3842F1255AB289CFC12580D70037A9F8#

http://vod.tvp.pl/29178984/14032017

http://www.dami.walbrzych.pl/rozmowy-3/item/17301-zastraszali-i-szantazowali-wojtow-i-burmistrzow-uklad-walbrzyski