Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe zakupiło środki ochrony osobistej dla pomorskich medyków

Trzy tony środków ochrony osobistej z Chin, zakupionych przez Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe S.A., trafią do szpitali i placówek medycznych na Pomorzu – poinformował portal dziennikbaltycki.pl (https://dziennikbaltycki.pl/3-tony-srodkow-ochrony-osobistej-z-chin-trafia-do-szpitali-i-placowek-medycznych-na-pomorzu-zdjecia/ar/c1-14903295?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign= CampaignName).


W odpowiedzi na apele pomorskich samorządowców, lekarzy, pielęgniarek oraz kierownictwa szpitali spółka wyasygnowała 1 milion zł na zakupienie w Chinach środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia, w tym m.in. maseczek, rękawic i okularów. W oficjalnym przekazaniu transportu w poniedziałek 6 kwietnia uczestniczyli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, konsul generalny Chińskiej Republiki Ludowej Liu Yuanyuan oraz prezesi Chipolbrok, Dai Xiaozong i Ryszard Grycner. Marcin Tymiński z biura prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował, że inicjatorem tego zakupu był wojewoda pomorski a dostawa niezbędnego wyposażenia do walki z COVID-19 była możliwa dzięki dobrej współpracy z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.


Jak czytamy w portalu: „Wśród przywiezionego sprzętu są maski medyczne ochronne (13 600 szt.), maski jednorazowe (33, 6 tys.), maski chirurgiczne (36 tys.), rękawiczki medyczne (10 tys.), pokrowce na buty (1,8 tys.), czepki chirurgiczne (6 tys.), okulary ochronne (1,7 tys.), okulary ochronne gumowe (800), kombinezony z kapturem (1 620) oraz termometry bezdotykowe (200)”.


W niedzielę zarząd woj. pomorskiego określił stan zapasów we wszystkich szpitalach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu jako krytyczny a wicemarszałek woj. pomorskiego, Wiesław Byczkowski napisał w liście do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego,że „Jeśli odpowiednie wyposażenie nie zostanie zapewnione, nie będzie możliwe utrzymanie ciągłości pracy samorządowych podmiotów leczniczych”.


„Zaopatrzenie pomorskich placówek w 3 tony sprzętu da pracownikom przynajmniej szpitali zakaźnych tymczasowy komfort pracy, bez obaw o dostęp do podstawowych środków zabezpieczenia. Pytanie, na jak długo wystarczą?” – podsumowuje portal.

Oprac. ŁC

Obraz Hank Williams z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet