Bez kolejek na granicy z Białorusią – w weekend ruch mniejszy, niż wcześniej

Po weekendzie (3-5.04) nie ma kolejek na przejściach granicznych z Białorusią w województwie podlaskim – poinformowała w poniedziałek (06.04) Straż Graniczna. Ze statystyk służb wynika, że od piątku do niedzieli ruch samochodów zarówno w Kuźnicy jak i sąsiednich Bobrownikach był mniejszy, niż tydzień wcześniej.

Na drogowych przejściach z Białorusią w województwie podlaskim (czyli na zewnętrznej granicy UE) ruch w każdy weekend rośnie, co oznacza kolejki oczekujących. Granicę chcą przekroczyć wówczas zwłaszcza kierowcy ciężarówek jadący z Europy Zachodniej za polską wschodnią granicę, by na początku tygodnia dojechać do miejsc docelowych i przed kolejnym weekendem wrócić do domu.

W miniony weekend kolejki oczekujących na wyjazd zanotowano tam w piątek i sobotę (4-5.04) np. w piątek wieczorem w Kuźnicy trzeba było czekać na wyjazd 7 godzin, w Bobrownikach 9 godzin. W sobotę (04.04) po południu – odpowiednio 5 i 10 godzin. W niedzielę (05.04) wieczorem ruch odbywał się już na bieżąco.

Ze statystyk służb wynika, że granicę z Białorusią przejechało w czasie weekendu mniej ciężarówek, niż przed tygodniem. Jak poinformowała podlaska Krajowa Administracja Skarbowa, w przypadku Kuźnicy było to blisko 180 ciężarówek (łącznie w obu kierunkach), zaś w Bobrownikach – ponad 220 ciężarówek mniej.

Nie ma kolejek również na przejściach z Litwą (wewnętrzna granica UE), gdzie przywrócone są odprawy w ramach działań związanych z walką z pandemią koronawirusa. Nie trzeba czekać na przekroczenie granicy zarówno w Budzisku, jak i Ogrodnikach.

Źródło: radio.bialystok.pl

Foto: Joanna Szubzda / PR Białystok

Dodaj komentarz