Autostrada coraz bliżej Białej Podlaskiej. Jest kolejny przetarg

Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na trzeci odcinek autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.

To 14–kilometrowy fragment od rejonu miejscowości Swory do Białej Podlaskiej. Wcześniej, rozpisano przetargi na dwa odcinki. A ostatni z nich zostanie ogłoszony za tydzień. – Realizacja autostrady A2 do Białej Podlaskiej i dalej do granicy państwa jest możliwa dzięki decyzji rządu o zwiększeniu limitu finansowego Programu Budowy Dróg Krajowych – przypomina Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

W okolicach Białej Podlaskiej autostrada A2 przetnie się ze szlakiem Via Carpatia. – Będzie to jeden z najważniejszych węzłów drogowych tej części Europy. Szanse rozwojowe, jakie idą za tym są bardzo obiecujące i Polska wreszcie zaczyna wykorzystywać swój potencjał w tym zakresie – uważa Rafał Weber, sekretarz stanu w resorcie.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w ogłoszonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji i wreszcie budowa 14 kilometrów autostrady. Na tym odcinku powstanie też węzeł w Ciciborze.

– Trasa zostanie wybudowana w nowym śladzie – przypomina ministerstwo. Będzie on przebiegać po północnej stronie obecnej drogi krajowej nr 2.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz