Amazon tworzy w Świebodzinie ponad tysiąc nowych miejsc pracy

Jak donosi portal gazetalubuska.pl znane na całym świecie Amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe Amazon, które od ponad 6 lat inwestuje w Polsce, co dało do tej pory zatrudnienie ponad 18 tysiącom Polakom, zawitało do regionu lubuskiego. W Świebodzinie powstaje kolejne, dziesiąte już w naszym kraju, centrum logistyczne, a firma rozpoczęła już kompletowanie zespołu pracowników.           

Pierwszy etap rekrutacji, to poszukiwania inżynierów, menadżerów operacyjnych oraz specjalistów z różnych dziedzin m.in. HR, IT, BHP czy ds. finansów. Firma planuje w nowym centrum logistycznym, którego zadaniem będzie przygotowywanie wysyłki towarów zaspokajających podstawowe potrzeby współczesnego człowieka, zatrudnić ponad tysiąc osób.          

Amerykańska firma nie tylko zmniejszy w lubuskiem stopę bezrobocia, ale stwarza lubuszanom duże możliwości rozwoju i poprawę warunków życia oferując wszystkim zatrudnionym atrakcyjne płace i świadczenia pracownicze. Oprócz wynagrodzenia podstawowego od 20 zł brutto za godzinę dla początkujących oraz od 25 zł brutto za godzinę dla liderów zespołów, przewidziano również miesięczne premie w wysokości do 15 proc. podstawowego wynagrodzenia dla zespołów osiągających najlepsze wyniki oraz wysoką obecność w pracy.        
Do tego zatrudnieni zostaną objęci bezpłatnym dowozem do pracy, ubezpieczeniem na życie i prywatną opieką medyczną. Interesująco też wygląda program Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego pracownicy mogą zdobywać nowe uprawnienia i kwalifikacje korzystając z dofinansowania na opłacenie zarówno czesnego czy kosztów szkoleń i kursów, jak i wydatków poniesionych na materiały edukacyjne. Jak czytamy w portalu dziennikbaltycki.pl w ciągu 4 lat kwota łącznego wsparcia może wynieść nawet do 26 tys. zł na osobę.                

Co ciekawe lubuszanom zatrudnionym w nowym centrum logistycznym Amazona pomogą w pracy roboty. Będzie ich prawie … 3 tysiące. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom realizacja zamówień klientów będzie prostsza i szybsza. Według planów, centrum ma być otwarte jeszcze w tym roku, w sezonie wakacyjnym. Powierzchnia budynku to aż 193 tys. m. kw.    

Opracowanie BC 
Źródło:    

Dodaj komentarz