28. Welconomy Forum

W CKK Jordanki rozpoczęło się 28. Welconomy Forum –  jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce. Wydarzenie odbywa się w dn. 21-22 czerwca 2021 r.

Inauguracja wydarzenia miała miejsce 21 czerwca 2021 r. w CKK Jordanki i zgromadziła wielu wybitnych przedstawicieli świata gospodarki i polityki oraz samorządu lokalnego. Wzorem 2020 roku drugi dzień konferencji zostanie przeprowadzony w formie online.

– Rozpoczynamy forum, które cieszy się w Polsce uznaną marką jako jedno z najważniejszych i najciekawszych konferencyjnych spotkań okołobiznesowych. Dziękuję za obecność w Toruniu moderatorów i ekspertów sesji plenarnej i paneli tematycznych oraz wszystkich gości tegorocznego forum – obecność osobistą bądź kontakt online – powitał na wstępie gospodarz wydarzenia, prezydent Michał Zaleski.

Jak co roku prezydent wręczył wyróżnienie Welconomy Forum – Szmaragd Welconomy. W 2021 r. otrzymał je prof. dr hab. nauk medycznych Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Wyróżnienia otrzymali także: Małgorzata Oleszczuk – prezes Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości, prof. Dr. Hab. Gertruda Uścińska – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda kujawsko-pomorski.

Podczas Sesji Inauguracyjnej poruszono zagadnienie wpływu pandemii na zmiany społeczne i gospodarcze w kraju i na świecie. Moderatorem był eksprezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber, a jako eksperci wystąpili m.in. szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Małgorzata Oleszczuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska i prof. Arkadiusz Karwacki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Z kolei tematem sesji plenarnej był Europejski Zielony Ład, a wśród paneli stów znaleźli się m.in. były premier prof. Jerzy Buzek, wiceprezes spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Robert Perkowski i prezes bydgoskiej Pesy Krzysztof Zdziarski.

Więcej informacji – przejdź do  strony organizatora.

Nagrane wcześniej panele tematyczne zostaną zamieszczone na kanale Welconomy w platformie youtube.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/28-welconomy-forum-0

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz