Sprawa ruszyła – pismo Starosty do Zarządu Stowarzyszenia „Rozwój Buko

Dnia 6.04 przewodniczący RKW Lębork Jacek Karcz otrzymał kopię pisma, które Starostwo lęborskie wystosowało do Zarządu Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny”. Jest ono efektem naszego zaangażowania w rozwiązanie problemu zaistniałego wokół szkoły w Bukowinie. Z treścią pisma mogą Państwo zapoznać się po kliknięciu w obrazek obok. (wycinek na dole). Z treścią naszych pism do których odwołuje się Starosta można zapoznać się TUTAJ oraz TUTAJ.

Poniżej zamieszczamy komentarz do ostatnich wydarzeń napisany przez przewodniczącego RKW Lębork p. Jacka Karcza:

Szanowni Państwo,

Otrzymaliśmy dzisiaj kopię pisma, które Pani Starosta wysłała na adres Zarządu Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny”.  Państwo sami  się zorientują, czytając to pismo, jak daleko wstecz sięgają zaległości  w aktualizacji wiedzy Starostwa co do „ładu i porządku” oraz przestrzegania przepisów prawa i przepisów statutowych przez Zarząd Stowarzyszenia.  Zaległości powstały z braku właściwej reakcji Pani Starosty na uwagi, które docierały do Pani Starosty od przedstawicieli mieszkańców Bukowiny, którzy pozostawieni zostali bez zrozumienia i rzetelnej pomocy dla wyjaśnienia nieprawidłowości w pracy Zarządu. Z zainteresowaniem będziemy czekali na wyczerpujące wyjaśnienia Zarządu Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny”. Chcielibyśmy, aby środowisko osób zaangażowanych w pracę wychowawczo-edukacyjną, czyli bezpośrednio odpowiedzialnych za największe dobro naszej Ojczyzny, czyli młode pokolenia Polaków, mogło prowadzić swą pracę spokojnie.  Chodzi przecież o dobro dzieci, które powinny identyfikować się sercem i umysłem z zasadami wychowawczymi własnego , rodzinnego domu i rozwijać się poza nim w szkolnym źródle prawdy i wiedzy bez zbędnego stresu i lęku.

Jacek Karcz