Skarga do WSA w Krakowie na bezczynność Prezesa UKS “Grom”.

Za pośrednictwem UKS “Grom”, 21 marca 2016 r. złożyłem Skargę na bezczynność Klubu, którego Prezesem jest dyrektor szkoły Wacław Sychta.

Wacław Sychta to nie tylko dyrektor Zespołu Szkół w Szerzynach. Sychta, to także wieloletni członek PO, obecnie radny Rady Powiatu w Tarnowie a w ubiegłej kadencji przewodniczący tejże Rady.

Zaledwie w kilka dni po przejęciu władzy Wójta w Szerzynach przez partyjnego kolegę Grzegorza Gotfryda, Sychta powołuje do życia Uczniowski Klub Sportowy “Grom”, by w kilka miesięcy później wejść w skład Zarządu, także nowo powołanej Gminnej Akademii Sportu “Rozwój-Szerzyny 2015”, której Prezesem jest Adam Setlik, także dyrektor gminnej szkoły.

Uczniowski Klub Sportowy “Grom” w tydzień po wyborach, bo 23 listopada 2014 r. zorganizował Turniej Tenisa Stołowego, nie dla szkolnej młodzieży a dla weteranów, w którym uczestniczyło 30 zawodników, kategorii “oldboys” z województwa małopolskiego.

“Turniej odbył się w miłej i sportowej atmosferze. Poczęstunek w postaci ciepłego dania, kawy, herbaty, ciastek i wody mineralnej zorganizował prezes klubu a zarazem dyrektor szkoły  Pan Wacław Sychta.”

/źródło – Oficjalna strona Zespołu Szkół w Szerzynach/

W związku z powyższym, w trybie dostępu do informacji, dnia 2 stycznia 2016 r. skierowałem do Prezesa pytanie o przedstawienie faktury VAT za “poczęstunek”. Nie otrzymałem odpowiedzi.

4 marca 2016 r. skierowałem wniosek z żądaniem udostępnienia wszystkich wydatków przez Uczniowski Klub Sportowy “Grom” w okresie od powołania w 2014 r. do 31 grudnia 2015 r. Też bez odpowiedzi.

Prezesa i Dyrektora Sychtę, podobnie jak i Dyrektora i Prezesa Gminnej Akademii Sportu Setlika łączy jedno – niechęć do udzielania odpowiedzi dotyczących wydatków Klubów. Prezes Setlik przesłał odpowiedź częściową, dlatego poprosiłem o uzupełnienie. Jeśli nie uzyskam ważnych uzupełnień, komu i za co płacono, złożę Skargę do SKO w Tarnowie.

Ponieważ Prezes Sychta, nie udzielił odpowiedzi w ogóle, zmuszony byłem wysłać za pośrednictwem Klubu Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Dziwię się zachowaniu Sychty, bądź co bądź radnego Rady Powiatu, który przysięgał, że będzie stał na straży prawa, a prawo do informacji to jedno z podstawowych praw i wolności obywatelskich.

Prawo nie zabrania zafundować gościom obiadu ale należy zrobić to za własną “kasę”. Choć dziwi to, że za uczniowską kasę podejmuje się “oldboys” z województwa.

Do wglądu treść Skargi do WSA w Krakowie oraz sprawozdanie z Turnieju Weteranów w Tenisie Stołowym 2014.