Ruszyła strona systemu RKW do podliczenia wyników wyborów na Prezydenta

Poprzez stronę www.siepoliczymy.pl można będzie przesyłać zarówno zdjęcia protokołów OKW jak i konkretne wyniki wyborów. Zachęcamy do zapoznania się i testowania systemu. Wszelkie pytania prosimy kierować na ruchkontroliwyborow.pl
PREZENTACJA SYSTEMU kliknij!
Instrukcja w doc kliknij!
Jak nadać uprawnienia innym kliknij!
Jednocześnie prosimy by kliknąć na poniższy link
https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtcWW9ldmhoaFZHUHM/view?usp=sharing
i wydrukować sobie na papierze usystematyzowaną kartkę, do której będziecie Państwo mogli poza wykonaniem zdjęcia – gdyby cokolwiek zawiodło – wpisywać ręcznie dane wyników (albo podczas własnej pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych albo jako obserwatorzy  spisując wyniki z  wywieszonych protokołów publicznie już udostępnionych przez OKW na zewnątrz lokalu wyborczego). To będzie bardzo pomocna kartka-notes, który nie pozwoli na późniejsze mylenie wyników, czy „kłopoty z pamięcią” Przewodniczącego Obwodowej Komisji Wyborczej, gdy będzie się pospiesznie wymykał z informatykiem do „pokoju komputerowego” by tam w zaciszu i poza kontrolą wklepywać „wynik” wyborów do sieci pracującej na ruskich serwerach.

FILMIKI informujące do utworzonego prostego „systemu rezerwowego/alternatywnego” :

1, Link do filmiku instruktarzowego dla koordyantorow powiatowych https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtccFFVSkpxWmNRelU/view?usp=sharing

Kazdy z Koordynatorow Powiatowych otrzyma w ciagu najblizszych dwoch – trzech dni tylko dla niego dedykowany link odsylajacy go do arkusza wynikow zwiazanego z jego powiatem z wymienionymi w tym arkuszu wszystkimi Obwodowymi Komisjami Wyborczymi calego powiatu (nalezy te arkusze sobie przetestowac i dane OKW skonfrontowac bowiem sa powiaty w ktorych powstaly nowe Obwodowe Komisje Wyborcze – dlatego zwracalismy sie i zwracamy o koniecznosc przekazania nam informacji o tych dodatkowych OKW)

W katalogu dedykowanym wylacznie dla danego powiatu bedzie takze znajdowac sie dla tego powiatu w formie pdf utworzona specjalna papierowa wersja dokumentu do recznego podliczenia glosow. Koordynatorzy powiatowi beda mogli sobie pobierac te pomocna 'bumage” i na niej recznie podliczac wyniki wyborow z powiatu.

2. Link do filmiku instruktarzowego dla koordynatorow okregowych https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtcRjVtSnJQRERBVGs/view?usp=sharing
W ciagu dwoch trzech dni takze kazdy z Koordyantorow Okregowych otrzyma wylacznie jemu dedykowany link odnoszacy sie do arkusza wynikow z jego okregu z wymienionymi w tym arkuszu wszystkimi powiatami..
W katalogu dedykowanym wylacznie dla danego okregu bedzie takze znajdowac sie dla tego okregu w formie pdf utworzona specjalna papierowa wersja dokumentu do recznego podliczenia glosow. Koordynatorzy okregowi beda mogli sobie pobierac te pomocna 'bumage” i na niej recznie podliczac wyniki  wyborow z calego okregu.