Posiedzenie Sądu w Legionowie w sprawie przestępstw wyborczych

W poniedziałek 30 stycznia br. o godz. 9.40 w sali nr 1 w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy ul. Sobieskiego 47, odbędzie się posiedzenie w sprawie zażalenia, które złożyłem na odmowę udostępnienia mi akt prokuratorskich. Śledztwo, które zostało w zeszłym roku umorzone, prowadzone było na skutek mojego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw wyborczych w 2015 roku przez prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, komisarza wyborczego w Legionowie Danutę Szczepanik i przewodniczącą komisji wyborczej z ramienia Urzędu Miasta Legionowa Jolantę Broś z OKW nr 6.

Na ostatniej rozprawie Sąd w osobie SSR Urszuli Salwin-Kowalczyk odrzucił moje zażalenie na umorzenie postępowania wobec wymienionych wyżej osób.

W poniedziałek okaże się, czy Sąd zdecyduje się utajnić akta prokuratorskie w tej sprawie. Nadal bowiem nie wiemy, czy policja legionowska przesłuchała wszystkie wnioskowane przeze mnie osoby, czy osoby przesłuchane mówiły prawdę i czy zostały wykonane wnioskowane bilingi rozmów telefonicznych.

Przybądźmy licznie na to posiedzenie Sądu, najlepiej z kamerami. Patrzmy kaście sędziowskiej na ręce!

Sygnatura akt II Kp 534/16.

Pozdrawiam

Andrzej Zdun

RKW Mazowsze